سهم بازار چاپ دی تی اف 67 درصد در سال 1402 از کل بازار چاپ دیحیتال پارچه در دنیا بوده است 


دستگاه چاپ تیشرت جدید

سهم بازار چاپ دی تی اف در سال 2022 معادل 67 درصد بوده است!
براساس گزارش منتشر شده توسط موسسه تحقیقاتی Grand View، بازار جهانی چاپ دیجیتال پارچه و تیشرت در سال 1402 به ارزشی بالغ بر 2669.9 میلیون رسید و انتظار می‌رود با نرخ رشد سالانه 14.4 درصد، از سال 1402 تا 1410 ، افزایش پیدا کند. این افزایش نرخ رشد براساس رشد قابل توجه تقاضا برای منسوجات چاپ شده است، در ادامه همراه ما باشید.
در حال حاضر فناوری دیجیتالی چیزی کمتر از 10 درصد از سهم صنعت چاپ پارچه را در اختیار دارد. اما این سهم با توجه به پذیرشی که در دیجیتالی شدن این صنعت چاپ تکستایل وجود دارد، به سرعت در حالت رشد است و انتظار می‌رود که در کمتر از یک دهه این سهم بازار به بیش از 25 درصد افزایش پیدا کند.
انتظار می‌رود که بازار به دلیل افزایش درآمد سرانه در کشورهای دارای اقتصاد نوظهور و همچنین پذیرش سریع روش‌های چاپ دیجیتالی، رشد قابل توجهی را تجربه کند.

همچنین انتظار می‌رود که افزایش استفاده از منسوجات چاپی در دکوراسیون داخلی خودروها و بسته‌بندی وسایل نقلیه نیز به گسترش به این بازار کمک کند.
اما در سمت مقابل، نوسانات قیمتی مواد خام، مانند جوهر چاپ و هد چاپ، اثرات مضر جوهرها و هزینه بالای پرینترهای دیجیتال چاپ پارچه می‌توانند تا حدودی گسترش بازار را تهدید کنند. با این وجود پیشرفت‌های فناوری مانند تولید مواد افزودنی برای کاربردهای نساجی، می‌توانند در آینده فرصت‌های جدیدی را در بازار ایجاد نمایند.

از سوی دیگر، رشد صنعت به تغییرات سریع روند مد و نیاز تولیدکنندگان به همسویی خود با این تغییرات نیز مرتبط است.

آسیا و اقیانوسیه سریع‌ترین رشد را در بازار چاپ دیجیتال پارچه داشته‌اند
آسیا و اقیانوسیه به دلیل وجود تعداد زیادی از مراکز نساجی، سریع‌ترین رشد را تجربه کرده‌اند و از این میان، چین و هند، عمده‌ترین سهم بازار را دارند. ‎برخی از اصلی‌ترین بازیگران این صنعت عبارتند از، Mimaki Engineering، شرکت Seiko Epson، Kornit Digital و Konica Monilta.
با توجه به تغییر رویکرد  مصرف‌کنندگان به سمت محصولات سازگار با محیط زیست و با کیفیت بالا، بازیگران اصلی این صنعت نیز، بر عرضه محصولات جدید با جوهرهای حلال زیست محیطی که گزینه‌های سازگاری با محیط زیست هستند، نسبت به جوهرهای معمولی، تمرکز کرده‌اند. این شرکت‌ها برای افزایش سهم بازار خود، درگیر ابتکاراتی برای خرید، همکاری و عرضه محصول جدید هستند.

چاپ دی تی اف DTF بالاترین سهم بازار را در بین چاپ‌های دیجیتال منسوجات دارد
 خدمات چاپ دی تی اف بالاترین سهم را با 67 درصد در سال 1402 داشت. در این روش چاپ، طراحی و الگو به صورت مستقیم بر روی یک رول بزرگ پارچه چاپ می‌شوند. وقتی که کار چاپ انجام شد، پارچه بریده می‌شود، اجزای اضافی آن جدا شده و برای مصارف زیادی مانند پرده، کاغذ دیواری و سایر موارد، مورد استفاده قرار می‌گیرد.
خدمات چاپ DTF را می‌توان با طیف وسیعی از جوهرها، مانند جوهرهای پیگمنت، رنگ‌های واکنش پذیر، جوهرهای تصعیدی و رنگ‌های اسیدی انجام داد. در حال حاضر با توجه به افزایش میزان تقاضا، پرینترهای مختلف قابل استفاده با روش چاپ دی تی اف، در حال عرضه شدن هستند.
فرآیندهای چاپ چند مرحله‌ای یا multi-pass با سهم بازار 62 درصدی، بیشترین سهم بازار را دارند (از جمله می‌توان به پرینترهایی که در خانه مورد استفاده قرار می‌گیرند، اشاره کرد که برای پرینت سطح کاغذ، هد باید چند مرتبه روی سطح جابجا شود تا کار چاپ را تکمیل کند). اما در مقابل فرآیندهای چاپ تک مرحله‌ای سریع‌ترین رشد را با میزان 14.6 درصد داشته‌اند.

فیلم چاپ DTF تیشرت توسط دستگاههای چاپ صنعتی فرارنگ تبلیغ 

پوشاک تقریبا نیمی از بازار را تشکیل می‌دهد
براساس کاربرد، بازار جهانی چاپ منسوجات به بخش‌های، پوشاک، دکور خانه، تابلوها و مصارف صنعتی تقسیم می‌شود.

اما بخش پوشاک با سهم 53 درصدی در سال 1402 از این بازار، بیشترین سهم را از آن خود کرده است.
ماهیت پویای صنعت مد به عنوان عامل اصلی رشد این بخش از بازار، شناخته شده است. این بخش همچنین، سریع‌ترین رشد را نیز نسبت به دورۀ پیش بینی شده تجربه نموده است.
بخش دکور خانه نیز، دومین بخش از نظر سرعت رشد است که رشد 14.6 درصدی را به خود دیده است.

بازار جهانی در حال حاضر تحت سلطۀ کتان یا پنبه است که سهم 52 درصدی در سال 1402 داشته است. اما پلی استر با رشد 15.2 درصدی، سریع‌ترین رشد را به خود دیده است.

    
انواع هدهای زار انگلستان Xaar Heads
انواع هدهای زار انگلستان Xaar Heads
شرکت انگلیسی زار اولین شرکت تولید کننده هد چاپ جهت دستگاههای چاپ بنر و فلکس عریض می باشد که اولین هد عملیاتی و عرضه شده فراگیر خود در بازار را تحت عنوان زار
انواع  موتور در دستگاههای چاپ
انواع موتور در دستگاههای چاپ
موتورها از این جهت در دستگاه های چاپ دارای اهمیت هستند که وظیفه ی به حرکت در آوردن کریج و هدها (در محور ایکس)، جلو و عقب دادن متریال های قابل چاپ (در محور ایگرگ)، تنظیم ارتفاع کریج و هدها در دستگاه های چاپ فلت (در محور زد) را بر عهده دارند و باید از دقت و حساسیت بالایی بر خورددار باشند.
راهنمای خرید دستگاه چاپ تیشرت
راهنمای خرید دستگاه چاپ تیشرت
دستگاه های چاپ تی شرت مختلف زیادی در بازار وجود دارد و تصمیم گیری در مورد اینکه کدام یک برای شما مناسب است می تواند دشوار باشد. این راهنما به شما کمک می کند تا ویژگی های مختلف هر نوع دستگاه چاپ را درک کنید تا بتوانید تصمیم آگاهانه ای در مورد اینکه کدام یک برای کسب و کار شما بهترین است، بگیرید.
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید، لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید
captcha


دستگاه چاپدستگاه چاپ جوهر چاپجوهر چاپ کلندر و پرسکلندر و پرس رول و مدیای چاپرول و مدیای چاپ قطعات یدکیقطعات یدکی دستگاه کارکردهدستگاه کارکرده