در دنیای امروز بحث تبلیغات هر روزه بیشتر مورد توجه قرار می گیرد و از دیر باز تا کنون و به احتمال زیاد تا آینده دور بحث چاپ یکی از مهمترین قسمتهای تبلیغات و تقریبا عضو جدایی ناپذیر آن می باشد. معمولاً دستگاه های چاپ نیاز به استفاده از مواد مصرفی دارند که مهمترین آن انواع جوهر چاپ است و در شاخه تبلیغات محیطی و چاپ عریض (Large format Printing) که به اصلاح آن را Outdoor Digital Printing می نامند، معمولا چاپگرهای جوهر افشان استفاده می شود.


چاپگرهای لارج فرمت

با ورود فناوری های جدید به بازار، فضای چاپ با فرمت بزرگ به تغییر و پیشرفت ادامه می دهد، افزایش تقاضا برای چاپ های بزرگ نیز به رشد این صنعت کمک کرده است. چاپگر عریض می تواند شامل هر دستگاه چاپ یا ماشین چاپی با کنترل کامپیوتر باشد که می تواند یک رول از حدود 50 تا 250 سانتی متر را چاپ کند. با این حال، چاپگرهای که می توانند یک رول با ظرفیت بیش از 250 سانتیمتر چاپ کنند، دستگاه های چاپ بزرگ یا سوپر نامیده می شوند، می توانید از آنها برای چاپ پوستر، کاغذ دیواری، بسته بندی تصویر خودرو، نقشه های ساختمانی، شماتیک مدار و گرافیک نمایشگاه‌ های تجاری استفاده کنید.

با این حال، دستگاه های چاپ فرمت عریض از برخی تونرها یا انواع فناوری های مبتنی بر جوهر افشان برای چاپ تصاویر بزرگ استفاده می کنند. چاپگرهای لارج فرمت نسبت به سایر انواع دستگاه های چاپ در هنگام چاپ پروژه های چاپی کم حجم یا کوتاه مدت اقتصادی تر به نظر می رسند، اما این بستگی به نوع محیط چاپ یا بستر، تعداد چاپ در هر رول و اندازه چاپ دارد. دستگاه های چاپ با فرمت بزرگ برای چاپ روی مدیای طراحی شده اند که به جای رول های جداگانه ، به صورت تدریجی تغذیه می شوند.


دسته بندی چاپگرهای عریض


دسته بندی دستگاه های چاپ عریض

چاپگرهای لارج فرمت در چهار نوع وجود دارند:

1. چاپگرهای پایه سالونت

2. چاپگرهای پایه اکو سالونت

3. دستگاه های چاپ یووی:

•     چاپگرهای رول تو رول

•     چاپگرهای سطح تخت Flat bed

4. چاپگرهای پارچه :

•     دستگاه چاپ مستقیم پارچه

•     چاپگرهای کاغذ سابلیمیشن

•     دستگاههای چاپ لیبل و تیشرت DTF

هر کدام از این چاپگرها در موقعیت های خاصی بهترین کارایی را دارند و به طور مطلق نمی توان نوعی را به دیگری ترجیح داد. (بر خلاف گفته های بعضی از همکاران که فقط نوع خاصی را ارائه می دهند و به برترین نوعی که ارائه می دهند اصرار می ورزند). مسئله مهم دیگر در مورد چاپگرهای جوهر افشان انواع هد چاپ به کار گرفته شده در دستگاه می باشد.

فرانگ تبلیغ تنها شرکتی در ایران میباشد که تقریبا تمامی هدهای ارائه شده در دنیا را پوشش میدهد ( Epson , Xaar , Starfire , Spectra , Konica , Ricoh , Kysera ) که آن نیز به نوبه خود بستگی به کیفیت و سرعت نیاز مشتری و باتوجه به قیمت تمام شده مد نظر خریدار دستگاه، هد مناسب وی پیشنهاد می گردد.


چاپگر لارج فرمت بر پایه سالونت

دستگاه های چاپ جوهر افشان سالونت گزینه ایده آلی برای تولید گرافیک بیرونی هستند، آنها عمر طولانی داشته و همه کاره هستند و دوام را بدون هیچ مشکلی ارائه می دهند. اما کارشناسان این دستگاه های چاپ را به دلیل دود جوهری که تولید می کنند برای اپراتور خطرناک می دانند و نیاز به نصب هواکش مخصوص در محیط استفاده از آن دارند. به دلیل خطر دود، دستگاه های چاپ جوهر افشان سالونت برای استفاده اداری مناسب نیستند، اما در عوض برای نصب در کارخانه ها مناسب هستند. با این حال، یکی از مزایای این دستگاه های چاپ ، ارزان بودن آنهاست؛ چاپگرهای عریض سالونت از مدیاهای ارزان قیمت برای چاپ استفاده می کنند و به همین دلیل است که صنعت تابلوسازی به سرمایه گذاری روی آنها ادامه داده است. تامین کنندگان دستگاه های چاپ سالونت با فرمت بزرگ همچنان به تنظیم دقیق فناوری های خود برای بهبود تجهیزات چاپ با فرمت بزرگ خود ادامه می دهند.


دستگاه چاپ لارج فرمت اکوسالونت

اکثر چاپخانه ها چاپگرهای اکوسالونت را در محل خود نصب می کنند، زیرا می توانند چاپ هایی با وضوح بسیار بالا تولید کنند، این چاپ ها برای گزینه های داخلی که بیننده قرار است تصاویر را از نزدیک ببیند نیز مناسب است. این چاپگرها به دلیل توانایی خود در تولید خروجی با کیفیت عکس با وضوح تصویر خیره کننده شناخته شده اند، همچنین هزینه کم جوهر و تعمیر و نگهداری این دستگاه چاپ به کاهش هزینه ها کمک می کند. جوهرهای اکوسالونت مقاوم در برابر آب و هوا هستند، حذف مرحله لمینت در تولید منجر به صرفه جویی قابل توجهی در زمان و هزینه می شود.

همه سازندگان مدیاهای چاپ اطمینان حاصل می کنند که مدیا آنها با جوهرهای اکوسالونت سازگار است، بنابراین دارندگان دستگاه چاپ اکوسالونت در انتخاب رسانه دچار مشکل نخواهند شد. با تطبیق گسترده این فناوری، کمبود تامین کننده برای قطعات یدکی و جوهر وجود ندارد، همچنین اگر ماشین شما خراب شود یا نیاز به تعمیر و نگهداری داشته باشد، مهندسان آموزش دیده فراوانی در دسترس هستند.


دسته بندی دستگاه های چاپ لارج فرمت


دستگاه های چاپ مبتنی بر UV

دستگاه های چاپ یووی فناوری چاپ فرمت بزرگ رایج هستند، این دستگاه های چاپ از پرتوهای فرابنفش برای گرم کردن جوهر استفاده می کنند تا چاپ ایجاد شود. مکانیسم خشک کردن جوهر یووی در دستگاه های چاپ مبتنی بر اشعه ماوراء بنفش با مکانیزمی که در چاپ جوهر افشان مبتنی بر سالونت استفاده می شود متفاوت می باشد. اما برخی از ویژگی های دستگاه های چاپ UV تقریباً مشابه پرینترهای جوهر افشان سالونت است، اما جوهر یووی نسبت به پرینترهای جوهر افشان آبی ارزان تر است. با دستگاه های چاپ مبتنی بر UV، تبلیغ کنندگان می توانند تصاویر بادوام در فضای باز را حتی بدون لمینیت چاپ کنند.


چاپگرهای لارج فرمت پارچه

دستگاه های چاپ عریض پارچه به سه بخش دستگاه های چاپ سابلیمیشن، دستگاه چاپ مستقیم پارچه و دستگاه چاپ تی شرت و لیبل تقسیم می شوند که با توجه به جنس منسوجات و اندازه چاپ مورد نظر قابل انتخاب است. هر نوع پارچه که قصد چاپ روی آن را دارید، به ترکیب خاصی از جوهر نیاز دارد، به عنوان مثال جوهرهای دستگاه چاپ مستقیم پارچه روی موادی مانند ابریشم یا نایلون و جوهرهای چاپ سابلیمیشن روی پلی استر به خوبی چاپ می کنند. چاپ سابلیمیشن بیشتربرای چاپ تابلوهای تبلیغاتی و فضای باز مناسبند، زیرا علاوه چاپ باکیفیت و سریع، نتیجه این روش بدون ترک خوردگی یا پوسته پوسته شدن بوده و دوام بسیار بالایی دارد. چاپ روی پارچه های غیر از پلی استر توسط چاپگر مستقیم بهتر از دستگاه چاپ سابلیمیشن انجام میشود که راحت تر بوده و حتی قابلیت شستشو در ماشین لباسشویی را نیز دارد. چاپگرهای لیبل و تیشرت DTF قابلیت چاپ روی هر نوع پارچه ای را دارند و نحوه کار آنها به صورت غیرمستقیم و انتقال از فیلم به پارچه می باشد.


شرکت فرارنگ نیز با توجه به نیازهای مختلف بازار ایران هر چاپگر لارج فرمت را از بهترین عرضه کننده های دستگاه ، وارد ایران کرده و برای اولین بار در ایران به صورت کاملا علمی و فنی بحث خدمات و گارانتی را نیز به اثبات رسانده است که گواه آن بیش از 2000 مشتری ما در سراسر ایران و حتی بیش از 50 مشتری در کشورهای همسایه می باشند (عراق ، افغانستان ، گرجستان ، ترکیه ، ....) .

لازم به ذکر است فرارنگ تبلغ اولین و تنها شرکتی در ایران است که دارای نمایندگی انحصاری از 4 برند مطرح و ثبت شده جهانی در زمینه فروش و خدمات پس از فروش دستگاههای چاپ می باشد.

چاپ مستقیم DTG تیشرت چیست ؟
چاپ مستقیم DTG تیشرت چیست ؟
چاپ مستقیم روی لباس DTG( Dircet To Garment ) یک فرآیند چاپ بر روی منسوجات با استفاده از تکنولوژی تخصصی جوهر افشان آبی است. چاپگرهای DTG معمولاً دارای صفحه ای هستند که برای نگه داشتن لباس در یک موقعیت ثابت طراحی شده است و جوهرهای چاپگر توسط هد چاپ بر روی پارچه ریخته یا پاشیده می شوند. DTG معمولاً مستلزم این
روانشناسی رنگ در طراحی
روانشناسی رنگ در طراحی
برخلاف تصور برخی طراحان که فقط به ماهیت طرح و فونت و ... در طراحی اهمیت میدهند ، مهمترین نکته در هر طرح رنگ میباشد که اولین ذهنیت را به بیننده میدهد و اثر مثبت یا منفی در ذهن او
راهنمای خرید دستگاه چاپ بنر و فلکس
راهنمای خرید دستگاه چاپ بنر و فلکس
اگر می خواهید دستگاه چاپ فلکسی و بنر یا به عبارت کلی دستگاه Out Door خریداری کنید که بتوانید اجناسی مثل بنر، فلکسی ، استیکر ، کاغذ دیواری یا پوستر ، مش ، چرم و اجناسی مانند این را چاپ کنید بهتر است به چند نکته توجه داشته باشید ؛ اصولاً برای خریداری دستگاه های چاپ فلکسی و بنر بایستی
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید، لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید
captcha


دستگاه چاپدستگاه چاپ جوهر چاپجوهر چاپ کلندر و پرسکلندر و پرس رول و مدیای چاپرول و مدیای چاپ قطعات یدکیقطعات یدکی دستگاه کارکردهدستگاه کارکرده