اگر می خواهید دستگاه چاپ فلکسی و بنر یا به عبارت کلی دستگاه Out Door خریداری کنید که بتوانید اجناسی مثل بنر، فلکسی ، استیکر ، کاغذ دیواری یا پوستر ، مش ، چرم و اجناسی مانند این را چاپ کنید بهتر است به چند نکته توجه داشته باشید. اصولاً برای خریداری دستگاه های چاپ بنر و فلکس بایستی به چند نکته اصلی توجه نمود که در ادامه برای هر کدام از آنها توضیحات کلی ارائه شده که می توانید با مطالعه آن اطلاعات جامعی را به دست آورید .


نرم افزار ریپ دستگاه چاپ بنر و فلکس

ریپ نقش مهمی را در خروجی نهایی کار ایفا میکند، هر قدر ریپ دستگاه شما قوی تر باشد کارتان بهتر چاپ میشود. منظور از ریپ قویتر ریپی است که گزینه های بیشتری برای انواع چاپ داشته باشد و پروفایل های زیادی در خود داشته باشد، این پروفایل ها معمولا توسط کمپانی سازنده ریپ و تولید کنندگان دستگاه چاپ درست می شوند و در مواردی هم توسط فروشندگان دستگاه چاپ درست می شود .در هر حال در نظر داشته باشید جوهرهایی را استفاده کنید که با آن پروفایل ست شده باشند و به این نکته توجه داشته باشید که اگر قصد دارید از جوهر دیگری به جای جوهری که کارخانه فروشنده دستگاه یا فروشنده دستگاه توصیه کرده استفاده کنید حتماً بایستی پروفایل مخصوص آن جوهر را نیز درست کنید. جهت آشنایی بیشتر با نرم افزار ریپ اینجا را مشاهده کنید.


هد های دستگاه چاپ فلکسی و بنر

هد دستگاه چاپ مهم ترین بخش دستگاه است و نهایتاً شما خروجی کارتان را از آن می گیرید، هر هد بسته به نوع کارکردش مزایا ومعایبی دارد که تا حد امکان در مورد آنها بحث خواهیم کرد.

تمامی هدها دارای نازل های بسیار ریزی می باشند که جوهر از آنها خارج میشود این نازل ها را نسبت به میزان کوچک یا درشت بودنشان به انواع 80 ،60 ،42 ، 35 ، 15 و 12پیکولیتر تقسیم می کنند. اعداد کمتر نشان دهنده ریزتر بودن نازل های هد است ، هد 12 پیکولیتر کار شما را در حد پرینترهای خانگی چاپ می کند و هدهای با نازل درشت تر برای کارهایی که از فاصله دورتر دیده میشوند مناسب هستند. در کنار این مسائل تعداد بالای نازلها به سرعت چاپ شما کمک میکند، تعداد نازلها در هر هد معمولاً با اعداد 128 ، 256 ، 512 و 1024 مشخص می شوند ، هر قدر تعداد نازلها بیشتر باشد سرعت چاپ شما بیشتر خواهد شد به این معنی که زمانی که شما از هد 1024 استفاده میکنید پهنای چاپ شما مثلاً در pass 3 معادل 2/5 سانتیمتر و در هد 128 با همان pass معادل 0/5 سانتیمتر خواهد بود ، در زیر برای هر کدام از هدها توضیح مختصری داده شده که می توانید آنها را نیز مطالعه فرمایید.


هد زار انگلیس :

هد های زار انگلیس یکی از اولین هدهاییست که وارد بازار ایران شد، چندین سال است که کار می کند و همچنان نیز مورد توجه خریداران است. از معایب مدل های قدیمی آن می توان به این مسئله اشاره نمود که معمولاً کار را تیره چاپ می کند ولی برای چاپ فلکسی مناسب است قیمت مناسبی دارد و برای کارهای تیراژ بالا مناسب است.

هدهای دستگاه های ارائه شده توسط فرارنگ از نوع Xaar 382 و Xaar 600 می باشند که جدید ترین نوع و با کیفیت ترین نوع آن است.
هد اسپکترا :

هد اسپکترا بعد از هد زار وارد ایران شد و مورد استقبال نیز قرار گرفت، از مزایای این هد می توان به طول عمر زیاد و واقعی تر بودن رنگ ها اشاره کرد ولی در عوض هزینه های نگهداری این نوع هد بالاتر از هد زار است.


هد اپسون :

هدهای اپسون در زمینه لارج فرمت جدید تر از بقیه هدها می باشند و قابلیت نصب روی دستگاه های چاپ با عرض کم را نیز دارند. ضمنا کیفیت چاپ بسیار بالایی دارد. رنگ ها زنده تر چاپ می شوند، تکنولوژی کاملاً جدیدی دارد و طول عمرکمتری دارد، البته این مسئله خیلی مهم نیست چرا که در مقایسه با سایر انواع هد قیمت کلی هدهای اپسون به مراتب کمتر است.

هد های اپسون ارائه شده از طرف فرارنگ از نوع جدید آن یعنی DX7 , Epson 4720 , Epson i3200 میباشند که بسیار سرعت بالاتر از نسل قبلی دارند و گرفتگی هد در آنها کاملا بر طرف شده است.


هد کونیکا :

هد کونیکا تقریبا بعد از انواع هد دیگر سالونت به بازار عرضه شد، این هد در 4 نوع مختلف یعنی مدل 42 پیکو لیتر و 14 پیکو لیتر عرضه می گردند که هر کدام در دو اندازه 512 و 1024 نازل موجود می باشند . البته مدت بسیار کوتاهی نوع 35 پیکولیتر آن نیز عرضه گردید ولی تولید آن قطع شد.

مزیت این هد پایداری مناسب در هنگام چاپ و گرفتگی کم است و بزرگترین عیب آن سرعت چاپ پائینتر از انواع هدهای زار می باشد .


شرکت فرارنگ تنها جدید ترین دستگاه های چاپ بنر و فلکس با آخرین نوع هدهای کونیکای ژاپن ( 512i , 1024i ) را ارائه می دهد جهت آشنایی با دستگاه های با هد کونیکا عرضه شده توسط فرارنگ می توانید لینک زیر را مطالعه نمائید :

دستگاه چاپ بنر مدل T8Q TAIMES با هد کو نیکا 512i و 1024i


بدنه دستگاه یا اصطلاحا شاسی

در واقع شاسی دستگاه چاپ بنر و فلکس و محل قرار گیری جوهر و کامپیوتر و سایر چیزها را شامل می شود برای کیفیت چاپ تاثیر زیادی ندارد ولی در دراز مدت اگر استقامت لازم را نداشته باشد سبب افت کیفیت چاپ خواهد شد ضمنا برای تکان های دستگاه ناشی از حرکت هد دستگاه موثر است ، همچنین زیبایی ظاهری دستگاه چاپ فلکسی و بنر را نیز شامل می شود. در مورد شاسی دستگاه باید گفت : هر قدر شاسی دستگاه سنگین تر باشد ثبات بالاتری در هنگام چاپ خواهید داشت ، معمولاً دستگاه های بالای 500 کیلوگرم را شاسی سنگین می نامند، البته این بدان معنی نیست که دستگاه های شاسی سبک از ثبات کمتری برخوردار هستند و توانایی چاپ بالایی را ندارند ، فکر می کنم نوع انتخاب شاسی دستگاه چاپ دقیقاً به نیاز شما بستگی دارد و تا حدی سلیقه ای است و نمی توان قائده خاصی را برای آن تعریف کرد.


 گارانتی دستگاه چاپ بنر و فلکس

گارانتی دستگاه چاپ بسیار مهم است، تا جایی که می توان گفت مهم تر از خود دستگاه است !؟!

چرا که اگر دستگاهی خریداری نمایید که پشتیبانی قوی نداشته باشد عملاً نمی توانید با آن کار کنید زیرا با کوچکترین مشکل نرم افزاری یا سخت افزاری ، دستگاه شما قادر به چاپ نخواهد بود و شما نیاز به پشتیبانی خواهید داشت، خواه این پشتیبانی تلفنی باشد یا حضوری.


دستگاه چاپ بنر و فلکس را از شرکت های معتبر خریداری کنید، ارزان بودن دستگاه را خیلی ملاک کارتان قرار ندهید بلکه فروشنده دستگاه های چاپ را ارزیابی کنید و با تحقیق زیاد ببینید که کدامیک خدمات بهتری ارائه می دهند.

این مسئله البته برای شهرستان ها بسیار پیچیده تر و مهمتر است چرا که اکثر فروشندگان دستگاهها هنگام فروش دستگاه چاپ از خدمات عالی سخن میگویند ولی اکثرا در عمل هیچ تعهدی نسبت به خدمات پس از فروش بخصوص در شهرستان ها را ندارند این موضوع را کاملاً جدی بگیرید و بر روی آن تاکید فراوانی داشته باشید .


تمامی دستگاه های چاپ بنر و فلکس نصب شده توسط فرارنگ تبلیغ دارای کارت گارانتی طلائی می باشند، جهت آشنایی بیشتر با گارانتی طلائی شرکت فرارنگ اینجا را مطالعه نمائید .فرارنگ تبلیغ اولین و تنها شرکتی می باشد که تمامی خدماتش در طول دوره گارانتی در سراسر ایران رایگان و بدون اخذ هرگونه هزینه ای است.

در زمینه سابقه دستگاههای و خدمات ما از مشتریان ما که بیش از 2000 نفر که در سراسر ایران طی 14 سال گذشته تاکنون مشتری ما هستند می توانید تحقیق کنید.


مزایای چاپ یووی
مزایای چاپ یووی
یکی از جذابیت های چاپ UV این است که می توان از آن برای چاپ روی طیف وسیعی از مواد و محصولات استفاده کرد. از آنجایی که جوهر، چسب، یا هر نوع پوشش در چاپ یووی با سرعت بسیار زیادی خشک می شود، برای انواع مختلفی از مدیاهای چاپ مناسب است؛ اگر بتوانید مدیا مورد نظر را در دستگاه چاپ یووی قرار دهید، می توانید روی آن چاپ انجام دهید.
نحوه عملکرد هدهای جوهر افشان ( پیزو الکتریک )
نحوه عملکرد هدهای جوهر افشان ( پیزو الکتریک )
یکی از قابلیت های تکنولوژی پیزو برای هد ها ، قابلیت افزایش ابعاد قطرات خروجی است با بالا بردن قطر نازل ها و تقویت بخش پیزو توانایی هد ها در استفاده از انواع جوهر هاست ، مزیت ایجاد شده در استفاده از این تکنولوژی استفاده از انواع جوهر با قابلیت جابجایی فرکانس و حتی قابلیت ایجاد الگوریتم های اجرای چاپ مانند ووفرم ها را برای دستگاه های چاپ فراهم میکند. که به این تکنولوژی در اصطلاح تکنولوژی نازل متغییر Variable Dot گفته میشود .
انواع هد دستگاه چاپ
انواع هد دستگاه چاپ
با توجه به انواع مختلف هد های چاپ و پیچیدگی مشخصات فنی و کیفیتی آن همچنین به دلیل وجود انواع نا مرغوب و گاها تقلبی در بازار ؛ این شرکت اقدام به واردات مستقیم انواع هدهای دستگاه های
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید، لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید
captcha


دستگاه چاپدستگاه چاپ جوهر چاپجوهر چاپ کلندر و پرسکلندر و پرس رول و مدیای چاپرول و مدیای چاپ قطعات یدکیقطعات یدکی دستگاه کارکردهدستگاه کارکرده