امروزه در بازار ایران چندین نوع مختلف جوهر دستگاه های چاپ بنر ارائه می گردد که متاسفانه اکثر واردکنندگان این گونه جوهر ها تنها اطلاعاتی که در مورد جوهر دارند بحث قیمت آن است و توجهی به مسائل پشت پرده و آسیب های یک جوهر غیر استاندارد ندارند . آسیب هایی بسیار جدی به سلامت کاربران و آسیب های زیست محیطی .


با گذشت زمان و بهبود تكنولوژی تولید اكنون، حتی معمولا كارخانه های كوچك تولید جوهر هم ، جوهر قابل قبولی از لحاظ کم گرفتگی هد چاپ ، تولید می كنند، اگر گرفتگی وجود داشته باشه در أكثر مواقع به خاطر تنظیمات ولتاژ هد هست نه مشكل جوهر، هد ها مثل هد كونیكا ٥١٢ و زار 382 كاملا روی هر جوهری با قدرت كار می كنند.


تركیبات داخلی جوهر بصورت زیر می باشد:

✔ سالونت،اتیلن گلیكل مونو بوتیل اتر استات ٪٥٠

✔ پیگمنت ٣٥٪

✔ بوتیرولاكتون ٥٪

✔ اكرولیك اسید پلیمرز ١٠٪


این تركیبات در تمام جوهرهای موجود در بازار با كمی اختلاف یكسان می باشد، آنچه موجب تفاوت در كیفیت جوهر ها می باشد استفاده از مواد اولیه متفاوت كه بیشتر مربوط به پیگمنت می باشد، پس از پیگمنت مربوط به مواد افزودنی كه باعث كاهش بوی سالونت می شود.


جوهر های با برند " های لایت " ارائه شده توسط ما از پیگمنت آلمانی با گرید کیفی +A می باشند که علاوه بر کیفیت چاپ حداقل آسیب را به سلامتی تنفسی و پوستی کاربر وارد می کنند.پس می توان گفت در شرایط فعلی تمام جوهر های موجود در بازار از لحاظ گرفتگی هد شرایط تقریبا یكسانی دارند و در صورتی كه دستگاهی با جوهر خاصی كار نمی كند با تنظیم ولتاژ هد این مشكل قابل رفع می باشد.


اختلاف قیمت جوهر ها در 4 فاكتور اصلی می باشد:

1.ماندگاری در برابر نور خورشید (بین 6 ماه تا 30 ماه)

2.كنتراست رنگ، وضوح و كیفیت رنگ پس از چاپ

3.میزان بوی سالونت

4.میزان استاندارد بودن پیگمنت جوهر و حداقل آسیب به سلامتی کاربر


این 4 فاكتور تایین كننده قیمت خرید جوهر می باشند.جهت آشنایی بیشتر با جوهر های High Light که توسط فرارنگ ارائه می گردد اینجا را مطالعه نمایید .


آموزش چاپ DTF
آموزش چاپ DTF
فرآیند چاپ DTF همانطور که از نامش پیداست ( Direct To Film ) در عمل ساده است؛ به این معنی که روی یک فیلم چاپ کنید و مستقیماً روی پارچه و تیشرت منتقل کنید.
چاپ دیجیتال چیست و چه مزایایی دارد؟
چاپ دیجیتال چیست و چه مزایایی دارد؟
چاپ دیجیتال روشی مستقیم برای چاپ یک تصویر دیجیتال روی مدیای چاپ است، این روش برخلاف چاپ افست صفحه چاپی را حذف کرده و مستقیماً تصویر را روی بستر اجرا می کند. چاپ دیجیتال به روشی مقرون به صرفه برای انجام چاپ های کوچک تبدیل شده است و فناوری نیاز به چاپ تنها مقدار مورد نیاز را در صورت تقاضا برآورده می کند.
روانشناسی رنگ در طراحی
روانشناسی رنگ در طراحی
برخلاف تصور برخی طراحان که فقط به ماهیت طرح و فونت و ... در طراحی اهمیت میدهند ، مهمترین نکته در هر طرح رنگ میباشد که اولین ذهنیت را به بیننده میدهد و اثر مثبت یا منفی در ذهن او
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید، لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید
captcha


دستگاه چاپدستگاه چاپ جوهر چاپجوهر چاپ کلندر و پرسکلندر و پرس رول و مدیای چاپرول و مدیای چاپ قطعات یدکیقطعات یدکی دستگاه کارکردهدستگاه کارکرده