امروزه در بازار ایران چندین نوع مختلف جوهر دستگاه های چاپ بنر ارائه می گردد که متاسفانه اکثر واردکنندگان این گونه جوهر ها تنها اطلاعاتی که در مورد جوهر دارند بحث قیمت آن است و توجهی به مسائل پشت پرده و آسیب های یک جوهر غیر استاندارد ندارند . آسیب هایی بسیار جدی به سلامت کاربران و آسیب های زیست محیطی .


با گذشت زمان و بهبود تكنولوژی تولید اكنون، حتی معمولا كارخانه های كوچك تولید جوهر هم ، جوهر قابل قبولی از لحاظ کم گرفتگی هد چاپ ، تولید می كنند، اگر گرفتگی وجود داشته باشه در أكثر مواقع به خاطر تنظیمات ولتاژ هد هست نه مشكل جوهر، هد ها مثل هد كونیكا ٥١٢ و زار 382 كاملا روی هر جوهری با قدرت كار می كنند.


تركیبات داخلی جوهر بصورت زیر می باشد:

✔ سالونت،اتیلن گلیكل مونو بوتیل اتر استات ٪٥٠

✔ پیگمنت ٣٥٪

✔ بوتیرولاكتون ٥٪

✔ اكرولیك اسید پلیمرز ١٠٪


این تركیبات در تمام جوهرهای موجود در بازار با كمی اختلاف یكسان می باشد، آنچه موجب تفاوت در كیفیت جوهر ها می باشد استفاده از مواد اولیه متفاوت كه بیشتر مربوط به پیگمنت می باشد، پس از پیگمنت مربوط به مواد افزودنی كه باعث كاهش بوی سالونت می شود.


جوهر های با برند " های لایت " ارائه شده توسط ما از پیگمنت آلمانی با گرید کیفی +A می باشند که علاوه بر کیفیت چاپ حداقل آسیب را به سلامتی تنفسی و پوستی کاربر وارد می کنند.پس می توان گفت در شرایط فعلی تمام جوهر های موجود در بازار از لحاظ گرفتگی هد شرایط تقریبا یكسانی دارند و در صورتی كه دستگاهی با جوهر خاصی كار نمی كند با تنظیم ولتاژ هد این مشكل قابل رفع می باشد.


اختلاف قیمت جوهر ها در 4 فاكتور اصلی می باشد:

1.ماندگاری در برابر نور خورشید (بین 6 ماه تا 30 ماه)

2.كنتراست رنگ، وضوح و كیفیت رنگ پس از چاپ

3.میزان بوی سالونت

4.میزان استاندارد بودن پیگمنت جوهر و حداقل آسیب به سلامتی کاربر


این 4 فاكتور تایین كننده قیمت خرید جوهر می باشند.جهت آشنایی بیشتر با جوهر های High Light که توسط فرارنگ ارائه می گردد اینجا را مطالعه نمایید .


مشکلات و ایرادات رایج در چاپ سابلیمیشن پارچه
مشکلات و ایرادات رایج در چاپ سابلیمیشن پارچه
یکی از مشکلات آزار دهنده که گاهی اپراتورهای دستگاه چاپ سابلیمیشن را کلافه میکند گرفتگی هد در وسط کار چاپی میباشد، که علاوه بر خراب کردن مقدار زیادی از کاغذ چاپ شده و هد رفت جوهر سابلیمیشن ( برای تمیز کردن هدها ) باعث از دست رفتن زمان زیادی هنگام چاپ میشود . اصلی ترین علت این مشکل استفاده از جوهرهای ازران قیمت و نامناسب میباشد که بصورت درست و علمی تولید نشده اند و کیفیت یکدست و مناسبی ندارند.
تمامی محصولات خانواده WitColor ویت کالر
تمامی محصولات خانواده WitColor ویت کالر
جهت آشنایی هرچه بیشتر شما همکاران گرامی با انواع دستگاه های لارج فرمت و بخصوص با دستگاههای خانواده عظیم کارخانجات ویت کالر( شرکت فرارنگ نماینده انحصاری فروش و خدمات پس از فروش Witcolor در ایران می باشد ) بر آن شدیم تا در یک نگاه اجمالی به
چاپ افست چیست؟
چاپ افست چیست؟
نوعی از چاپ که نوشته و عکس را بر سطح لاستیکی یک استوانه (سیلندر) گردان بر می گرداند و سپس آن را با فشار استوانه دیگر روی کاغذ چاپ می ‌کنند. ماشین معمولی چاپ افست دارای سه استوانه ‌است. در چاپ افست نخست آن چه را که باید چاپ شود بر روی صفحه ‌ای
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید، لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید
captcha


دستگاه چاپدستگاه چاپ جوهر چاپجوهر چاپ کلندر و پرسکلندر و پرس رول و مدیای چاپرول و مدیای چاپ قطعات یدکیقطعات یدکی دستگاه کارکردهدستگاه کارکرده