برخلاف تصور برخی طراحان که فقط به ماهیت طرح و فونت و ... در طراحی اهمیت میدهند ، مهمترین نکته در هر طرح رنگ میباشد که اولین ذهنیت را به بیننده میدهد و اثر مثبت یا منفی در ذهن او می گذارد که در ادامه دید او را نسبت به طرح تعیین می کند و پس از آن جزئیات طرح وارد ذهن بیننده می شود .


رنگ قرمز RED

نبض را سریع می کند ، فشار خون را بالا می برد و تنفس را بیشتر می کند.قرمز بیانگر نیروی حیاتی ، فعالیت عصبی ، توانایی ، احساسات شدید ، سرعت ، خطر ، تهاجم و ... است.نشانگر آرزوی شدید برای تمام چیزهایی است که شدت زندگی و کمال تجربه را در پوشش خود دارند.


رنگ آبی BLUE

رنگ آبی نشان دهنده آرامش کامل است. فشار خون، نبض و تنفس را کاهش می دهد . نیاز انسان در هنگام بیماری و خستگی به این رنگ بیشتر می شود .القا کننده یک وضعیت متوازن، هماهنگ، عاری از اضطراب، احساس ثبات و یکپارچگی و امنیت است. همچنین آبی روشن نشانی از پاکیزگی و تمیزی و نظافت می باشد .


آبی تیره همراه با حس آرامش سایه ای از غم را نیز داراست و در طراحی باید در نظر گرفت که همراه با سرمه ای می توان از رنگ سفید جهت تلطیف رنگها استفاده کرد .


رنگ زرد YELLOW

صفات اصلی رنگ زرد عبارتند از روشنی، بازتاب، کیفیت درخشان و شادمانی زودگذر آن.سمبل اندیشه ، قدرت و شادی است. این رنگ ، موثر در درمان افسردگی و خستگی روحی است و باعث شادی می شود.زرد نمایانگر توسعه طلبی بلامانع ، سهل گرفتن یا تسکین خاطر است. همپنین زرد میتواند نشان خطر باشد ولی نه خطر جدی و قوی .القا کننده نور خورشید، گرمی، خوشی، نامردی، ترسویی و حسادت است...


رنگ سبز GREEN

رنگ سبز نشانه تندرستی ، حاصل خیزی، فراوانی ، آزادی ، شفا و بهبودی ، طبیعت ، پیشرفت و در عین حال نمایانگر حسادت ، خونسردی و .... می باشد.این رنگ در چشم ها راحت تر از همه رنگ ها دیده می شود .


رنگ صورتی PINK

رنگ صورتی بیانگر مد و زیبایی می تواند باشد ، همچنین رنگ مورد علاقه خانم ها نیز می باشد . صورتی حس مهربانی و همچنین همراهی و هم دلی را به بیننده می دهد . صورتی به نوعی هم نشان تمیزی و پاکیزگی باشد و در طرح های مربوط به شوینده ها و پاک کننده ها هم می توان از آن استفاده کرد . نکته ای که باید در نظر گرفت این است که صورتی به تنهایی می تواند حس سردی را نیز القا کند و بهتر است در طرحها به صورت تک به کار نرود و در کنار آن از رنگ های گرم هم مثل قرمز استفاده کرد . ترکیب صورتی پرنگ با رنگ سفید هم میتواند جذاب باشد .


صورتی نشان عشق ، زنانگی و جوانی است. شاید حس بی تجربگی و کودکی را داشته باشد، اما دارای اثری پاک و آرامش بخش است.


رنگ نارنجی ORANGE

رنگ نارنجی نشان دهنده گرمی و انرژی مثبت است همراه با کمی ملاطفت و نرمی دلنشین ، این رنگ گرمای رنگ قرمز را میدهد ولی از آن حالت تهاجمی رنگ قرمز خبری در نارنجی نیست .خاصیت جذب و هیجان فراوان دارد و شما را از ناراحتی روزمره آسوده می کند . نارنجی از نظر مزه ، مزه مرکبات را داراست.


این رنگ می تواند حس اعتماد را به مشاهده کننده بدهد و چیزی را که میبیند را قابل اتکا و اعتماد در نظر او جلوه دهد . برای خانم ها همچنین این رنگ می تواند نشان زیبایی همراه با قدرت باشد نه مانند رنگ صورتی که همراه زیبایی حسی شبیه بی حالی و ضعف را نیز القا می کند . ضمنا رنگ نارنجی ترکیبی بسیار خوب با اکثر رنگ ها را می تواند داشته باشد ، با رنگهای خانواده قرمز و زرد و حتی با رنگهای خنثی مثل خاکستری . در طراحی رنگ نارنجی باید یک نکته مهم را در نظر گرفت تا فاصله و تفاوت محسوسی با رنگ قرمز از بالا و رنگ زرد از پایین داشته باشد .


رنگ طلائی GOLD

ذهن، برقراری صلح و آرامش، خرد ، وسعت آگاهی و ابتکار را القا میکند. رنگ طلایی در هاله افرادی است که از سطح روحی بالایی برخوردارند.همپنین نشان لوکس و لاکچری بودن می باشد و ثروت و قدرت را تداعی می کند و می توان در طرح هایی که قصد نشان دادن ارزشمند بودن کالا را دارند به کار برد .


ضمنا ترکیب رنگ طلایی با رنگ مشکی هم بسیار جذاب و چشم نواز میگردد . برای مد و لباس هم می توان از این رنگ در طراحی استفاده کرد .


رنگ سیاه BLACK

رنگ سیاه نماد عدم و نیستی ، رازداری و ابهام و کمال و قدرت است. این رنگ در بسیاری از اجتماعات و گروه های مذهبی سمبلی از ریاضت و دوری از تعلقات مادی است.همچنین رنگ سیاه نشان نا امیدی و افسردگی هست و نباید بصورت وسیعی در طرح استفاده شود مگر اینکه زمینه کلا تیره و مشکی باشد و از رنگهای شاد مثل طلائی و زرد استفاده کرد .


رنگ خاکستری GRAY

خاکستری خنثی است . نه ذهنی است ، نه عینی. نه اضطراب آفرین است و نه آرام بخش .رنگی خنثی است که از پیرامون خود ماهیت می یابد. به دلیل عدم حضورش در رنگین کمان به آن عنوان بی رنگ داده می شود. خاکستری برای استفاده به عنوان رنگ پس زمینه را دارد و می تواند با هر رنگ دیگری ترکیب شود. خاکستری نشانگر محافظه کاری، بی طرفی، بی علاقگی ، احتیاط و ... است.


آموزش چاپ سیلک
آموزش چاپ سیلک
پایه و اساس چاپ سیلک بر مبنای تور ابریشم بر روی قالب یا چهار چوب از جنس چوب یا فلز است که با داروی ژلاتین حساس به نور، آغشته شده و بعد از نور دهی شسته می شود و با رنگ روی اشیاء عمل چاپ انجام می شود، اما عملیاتی
تمامی محصولات خانواده WitColor ویت کالر
تمامی محصولات خانواده WitColor ویت کالر
جهت آشنایی هرچه بیشتر شما همکاران گرامی با انواع دستگاه های لارج فرمت و بخصوص با دستگاههای خانواده عظیم کارخانجات ویت کالر( شرکت فرارنگ نماینده انحصاری فروش و خدمات پس از فروش Witcolor در ایران می باشد ) بر آن شدیم تا در یک نگاه اجمالی به
روشهای چاپ عکس روی تیشرت و لباس
روشهای چاپ عکس روی تیشرت و لباس
روشهای مرسوم چاپ تیشرت چند دسته کلی میباشند همانند : چاپ سیلک ، چاپ به روش برش ، چاپ سابلیمیشن ، چاپ مستقیم روی تیشرت DTG و جدیدترین روش مورد استفاده در همه دنیا روش چاپ DTF میباشد
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید، لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید
captcha


دستگاه چاپدستگاه چاپ جوهر چاپجوهر چاپ کلندر و پرسکلندر و پرس رول و مدیای چاپرول و مدیای چاپ قطعات یدکیقطعات یدکی دستگاه کارکردهدستگاه کارکرده