شرکت انگلیسی زار xaar اولین شرکت تولید کننده هد چاپ جهت دستگاههای چاپ بنر و فلکس عریض می باشد که اولین هد عملیاتی و عرضه شده فراگیر خود در بازار را تحت عنوان زار ایکس جی 126 در سال 1999 میلادی عرضه کرد که به نوبه خود انقلابی در دنیای چاپ فضای باز بود .


معرفی کارخانه زار انگلیس (xaar)

هد زار سردسته جهانی پیشرفت تکنولوژی دیجیتالی اینک جت و برنده جایزه ساخت صنعت کار بر حسب تقاضای پیزوالکتریک در هد اینک جت می باشد. تکنولوژی این کمپانی در سرتاسر دنیا و در حد گسترده ای در کاربردهای تولیداتی مورد استفاده قرار می گیرد که شامل گرافیکها ، لیبلها، دکوراسیون مستقیم شکل بسته بندی، کاشیهای سرامیکی، لمینیت و نمونه برنامه های بیرونی که به خوبی چاپ با خاصترین کنش انعطاف پذیر برای تکنیکهای پیشرفته تولیدات می باشد. هدهای زار در هانتینگ دان در انگلیس و جارفالا در سوئد طراحی و ساخته می شوند که بالای 90% از محصولات این شرکت به سرتاسر دنیا صادر می شود.

کارخانه انگلیسی محصول گسترده هد زار 1002 را تولید می کند و همزمان کارخانه سوئدی هد زار پروتون ، زار 500 و زار 128 را برای گرافیک های با ساختارهای عریض و بازارهای برنامه ریزی شده و خاص تولید می کند. همچنین سیستمهای جوهر، الکترونیک و سرویس های بهینه سازی سیال را در جهت تسریع پیشرفت و به روز رسانی سیستم اینک جت گسترش داده و به فروش می رسانند.


هد چاپ زار


انواع هدهای زار انگلستان

هد در دستگاه چاپ بنر و فلکس از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، به طوری که تمامی مشخصات فنی دستگاه مانند کیفیت چاپ تعداد رنگ و سرعت هر دستگاه بطور مستقیم به هد دستگاه مربوط است؛ هد چاپ به طور ساده قطعه ایی از دستگاه چاپ فلکس و بنر است که مستقیما عمل چاپ را انجام می دهد. انواع متداول هدهای زار انگلستان مواردد زیر هستند:


✓      هد زار 128

از قدیمی ترین هدهای چاپ موجود در بازار ایران است و بیش از یک دهه از ورود آن به بازار ایران می گذرد. این هد به کار زیاد و مداوم معروف است، دارای 128 نازل در یک خط است که جمعاً کیفیتی معادل 180 دی پی آی دارد. منظور از نازل ها حفره های بسیار ریزی بر روی سطح هد هستند که عملیات پاشش یا فایرینگ جوهر چاپ را انجام می دهند، هد زار 128 دارای 4 مدل زیر می باشد:

•         هد زار 128 - پشت آبی

•         هد زار 128 - پشت طوسی یا خاکستری روشن

•         هد زار 128 - پشت بنفش

•         هد زار 128 - پشت خاکستری تیره

هد پشت طوسی و پشت آبی از نظر قطر جوهر پاشش شده شبیه به هم بوده و قطر مرکب 80 پیکو لیتر دارند. از خصوصیات این هد پوشش بسیار خوب برای کارهای بک لایت (فلکس) می باشد ولی همین قطر بالا باعث کاهش کیفیت چاپ آن برای کارهای ظریف شده است. از نظر سرعت هد پشت بنفش دارای سرعت بیشتری در پاشش است (5/5 هرتز). هد پشت طوسی و خاکستری از نظر کیفیت کمی بهتر از پشت طوسی یا پشت بنفش است به خاطر اینکه قطر مرکب آن 40 پیکو لیتر است؛ این هد به خاطر ضعف هدهای 80 پیکولیتری وارد بازار شد ولی اقبال چندانی نیافت. از نظر سرعت این دو هد سرعتی تقریباً دو برابر نسبت به هد پشت آبی و پشت بنفش دارند.

لازم به ذکر است جوهر قابل استفاده برای این هدها با هم کاملاً متفاوت است برای مثال در صورتی که از جوهر 80 پیکولیتر برای هد پشت طوسی (40 پیکولیتری) استفاده کنید دچار مشکل خواهید شد. عمر کم و تعویض زیاد از دیگر معایب هد زار 128 می باشد. از مزایای هد زار سازگاری با طیف وسیعی از جوهرهای چاپ و مرکب چاپ و همچنین قیمت پایین آن می باشد.


انواع هدهای زار انگلستان


✓      هد زار 382

این هد در ابتدای ورود به ایران با اقبال فراوانی رو به رو شد، به این دلیل که  دارای کیفیت چاپ بسیار بالاتر نسبت به نمونه های هد زار قبلی بود. همچنین سرعت بسیار بالا و تعداد نازل بالا از دیگر مشخصات آن بود؛ این هد دارای 382 نازل فعال با سرعت 5/9 هرتز است. هد زار پروتون 382 در دو نوع 35 و 60 پیکو لیتر تولید شده است. این هد دارای حافظه داخلی توسعه یافته با قابلیت افزودن منحنی مرکب به داخل هد است. طراحی ویژه و منحصر به فرد این هد باعث شد بسیاری از افرادی که سابقه استفاده از هدهای زار را داشته اند دستگاهی با هد زار 382 تهیه کنند. لازم به ذکر است به خاطر اینکه نمونه 35 پیکولیتری این مدل نسبت به جوهر مرغوب دارای حساسیت بسیار بالایی است، در صورت استفاده از جوهر نامرغوب با گذشت زمان این نمونه دارای مشکلات فراوانی خواهد شد.

البته شرکت فرارنگ با فروش بهترین دستگاههای چاپ ویت کالر با گارانتی و خدمات اصولی موفق شده در طی 5 سال بیش از 700 دستگاه با هد زار 382 را نصب و راه اندازی کند که بسیاری از این دستگاهها دارای کنتر چاپ بیش از 400 هزار متر مربع می باشند .دستگاه های چاپ رایج با هد زار 382 مدل های  Ultra 2000،  Ultra 3000و مدل Ultra 3000S12 می باشند.


سایر مدل های هد چاپ زار

دیگر هدهای کمپانی انگلیسی زار شامل مدل های زیر می باشد:

•         Xaar Irix : این مدل با پشتیبانی از ImagineX، کیفیت چاپ فوق‌العاده‌ای را ارائه می‌کند، استفاده از آن ساده است و همچنین یک سر چاپ قوی و بسیار قابل اعتماد است، به این معنی که می‌توانید با اطمینان چاپ کنید.

•         Xaar Nitrox : با کارکرد تا 48 کیلوهرتز، همراه با قابلیت چاپ و پرینت، می توانید در عرض چند دقیقه با سرعت بالا کار کنید؛ هد نیتروکس با فناوری TF و AcuChp به یکنواختی بی نظیر دست می یابد، بنابراین می توانید برای اولین بار و هر بار عالی چاپ کنید.

•         Xaar 2002 : هد پیزوالکتریک پرچمدار زار برای استفاده در طیف گسترده ای از کاربردها مانند برچسب زدن، چاپ مستقیم و سایر بسته بندی ها، تولید لمینت های چوبی، چاپ شیشه و بسیاری از فرآیندهای تولیدی دیگر است.

•         Xaar 501 : با قابلیت اطمینان عالی، زمان تولید بالا و کیفیت چاپ استثنایی، Xaar 501  برای چاپ بنرهای بیرونی بزرگ یا گرافیک های محل فروش داخلی مناسب است.

•         Xaar 1003 : پرچمدار هد چاپ پیزوالکتریک از شرکت زار است که در طیف گسترده ای از کاربردها مانند لیبل، چاپ مستقیم، چاپ شیشه و بسیاری از فرآیندهای تولید دیگر استفاده می شود.

مشخصات هد ریکو Gen 6 ساخت ژاپن
مشخصات هد ریکو Gen 6 ساخت ژاپن
مشخصات کیفیت بالا و بهره وری بالا تصویر: کیفیت بالا و بهره وری بالا اندازه قطرات 5pl به بالاترین حد کیفیت رسیده و دقت جت های چاپ بهبود یافته ( نسبت به نسل پیشین یعنی هد ریکو جن 5 ) که این دقت کیفیت چاپ عالی را بدون دانه بندی به همراه دارد. ( مشخص نبودن پیکسل های چاپ شده و یکنواختی چاپ ) این هد با 1280 نازل پیکربندی و تولید شده در 4 ردیف 150dpi، که سبب میشود چاپ با وضوح بالا 600dpi دست پیدا کند.
کلندر چاپ پارچه چیست ؟
کلندر چاپ پارچه چیست ؟
دستگاه کلندر حرارتی نوعی دستگاه چاپ می باشد که با استفاده از حرارت حدود 190 تا 220 درجه سانتیگراد عمل تصعید ( تبدیل مستقیم از حالت جامد به گاز جهت انتقال رنگ به پارچه) جوهر سابلیمیشن را انجام میدهد و جوهر را از روی کاغذ سابلیمیشن با تبدیل از جامد به گاز به پارچه انتقال میدهد.
راهنمای خرید دستگاه چاپ تیشرت
راهنمای خرید دستگاه چاپ تیشرت
دستگاه های چاپ تی شرت مختلف زیادی در بازار وجود دارد و تصمیم گیری در مورد اینکه کدام یک برای شما مناسب است می تواند دشوار باشد. این راهنما به شما کمک می کند تا ویژگی های مختلف هر نوع دستگاه چاپ را درک کنید تا بتوانید تصمیم آگاهانه ای در مورد اینکه کدام یک برای کسب و کار شما بهترین است، بگیرید.
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید، لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید
captcha


دستگاه چاپدستگاه چاپ جوهر چاپجوهر چاپ کلندر و پرسکلندر و پرس رول و مدیای چاپرول و مدیای چاپ قطعات یدکیقطعات یدکی دستگاه کارکردهدستگاه کارکرده