انواع هدهای زار انگلستان Xaar Heads

 

شرکت انگلیسی زار اولین شرکت تولید کننده هد چاپ جهت دستگاههای چاپ بنر و فلکس عریض می باشد که اولین هد عملیاتی و عرضه شده فراگیر خود در بازار را تحت عنوان زار ایکس جی 126 در سال 1999 میلادی عرضه کرد که به نوبه خود انقلابی در دنیای چاپ فضای باز بود .


معرفی کارخانه زار انگلیس (xaar) از زبان سایت رسمی این کارخانه :

هد زار سردسته جهانی پیشرفت تکنولوژی دیجیتالی اینک جت و برنده جایزه ساخت صنعت کار بر حسب تقاضای پیزوالکتریک در هد اینک جت می باشد.


تکنولوژی ما در سرتاسر دنیا و در حد گسترده ای درکاربردهای تولیداتی مورد استفاده قرار می گیرد که شامل گرافیکها ، لیبلها ، دکوراسیون مستقیم شکل بسته بندی ، کاشیهای سرامیکی ، لمینیت ، و نمونه برنامه های بیرونی که به خوبی چاپ با خاصترین کنش انعطاف پذیر برای تکنیکهای پیشرفته تولیداتمی باشد.هدهای ما در هانتینگ دان در انگلیس و جارفالا در سوئد طراحی و ساخته می شوند که بالای 90% از محصولات ما به سرتاسر دنیا صادر می شود.


کارخانه انگلیسی محصول گسترده هد زار 1002 را تولید می کند و همزمان کارخانه سوئدی هد زار پروتون ، زار 500 و زار 128 را برای گرافیک های با ساختارهای عریض و بازارها ی برنامه ریزی شده وخاص تولید می کند.همچنین سیستمهای جوهر ، الکترونیک و سرویسهای بهینه سازی سیال را در جهت تسریع پیشرفت و به روز رسانی سیستم اینک جت گسترش داده و به فروش رساندیم.


پس از مدل 126 آن چندین مدل عرضه شد که ما در این بخش به مدلهای عمومی و متداولتر آن اشاره می کنیم . هد در دستگاه چاپ بنر و فلکس از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.بطوری که تمامی مشخصات فنی دستگاه شبیه کیفیت چاپ تعداد رنگ و سرعت هر دستگاه بطور مستقیم به هد دستگاه مربوط است.


هد به طور ساده قطعه ایی از دستگاه چاپ فلکس و بنر است که مستقیما عمل چاپ را انجام می دهد.طی مقالات زیر به اختصار مشخصات فنی و خصوصیات تمام هد های موجود در بازار ایران را برای شما توضیح خواهیم داد.


هد زار 128

از قدیمی ترین هدهای موجود در بازار ایران است. و بیش از یک دهه از ورود آن به بازار ایران می گذرد و ساخت کمپانی معظم زار انگلستان می باشد.این هد به کار زیاد و مداوم معروف است. دارای 128 نازل در یک خط است که جمعاً کیفیتی معادل 180 دی پی آی دارد. منظور از نازل ها حفره های بسیار ریزی بر روی سطح هد هستند که عملیات پاشش یا فایرینگ مرکب را انجام می دهند. هد زار 128 دارای 4 مدل می باشد. که در زیر به توضیح آنها خواهیم پرداخت:

هد زار 128 - پشت آبی

هد زار 128 - پشت طوسی یا خاکستری روشن

هد زار 128 - پشت بنفش

هد زار 128 - پشت خاکستری تیره


هد پشت طوسی و پشت آبی از نظر قطر مرکب پاشش شده شبیه به هم بوده و قطر مرکب 80 پیکو لیتر دارند.از خصوصیات این هد پوشش بسیار خوب برای کارهای بک لایت (فلکس) می باشد ولی همین قطر بالا باعث کاهش کیفیت چاپ آن برای کارهای ظریف شده است. از نظر سرعت هد پشت بنفش


دارای سرعت بیشتری در پاشش است (5/5 هرتز) . هد پشت طوسی و خاکستری از نظر کیفیت کمی بهتر از پشت طوسی یا پشت بنفش است به خاطر اینکه قطر مرکب آن 40 پیکو لیتر است.این هد به خاطر ضعف هدهای 80 پیکولیتری وارد بازار شد ولی اقبال چندانی نیافت. از نظر سرعت این دو هد سرعتی تقریباً دو برابر نسبت به هد پشت آبی و پشت بنفش دارند.


لازم به ذکر است مرکب قابل استفاده برای این هدها با هم کاملاً متفاوت است برای مثال در صورتی که از مرکب 80 پیکولیتر برای هد پشت طوسی (40 پیکولیتری) استفاده کنید دچار مشکل خواهید شد.


عمر کم و تعویض زیاد از دیگر معایب هد زار می باشد.از مزایای هد زار سازگاری با طیف وسیعی از جوهر و مرکب چاپ همچنین قیمت پایین این هد می باشد.دیگر هدهای کمپانی انگلیس زار انگلستان شامل هد زار 126، هد زار 500 از دیگر هدهایی بود که در بازار مورد استفاده قرار می گرفت.


هد زار 382

این هد در ابتدای ورود به ایران با اقبال فراوانی رو به رو شد. چونکه دارای کیفیت چاپ بسیار بالاتر نسبت به نمونه های هد زار قبلی بود. همچنین سرعت بسیار بالا و تعداد نازل بالا از دیگر مشخصات آن بود.این هد دارای 382 نازل فعال با سرعت 5/9 هرتز است.


هد زار پروتون 382 در دو نوع 35 و 60 پیکو لیتر تولید شده است.این هد دارای حافظه داخلی توسعه یافته با قابلیت افزودن منحنی مرکب به داخل هد است. طراحی ویژه و منحصر به فرد این هد باعث شد بسیاری از افرادی که سابقه استفاده از هدهای زار را داشته اند دستگاهی با هد زار 382 تهیه کنند.لازم به ذکر است به خاطر اینکه نمونه 35 پیکولیتری این نسبت به جوهر مرغوب این هد دارای حساسیت بسیار بالایی است. در صورت استفاده از جوهر نامرغوب با گذشت زمان این نمونه دارای مشکلات فراوانی خواهد شد .


البته شرکت فرارنگ با فروش بهترین دستگاههای ویت کالر با گارانتی و خدمات اصولی موفق شده در طی 5 سال بیش از 700 دستگاه با هد زار 382 را نصب و راه اندازی کند که بسیاری از این دستگاههای دارای کنتر چاپ بیش از 400 هزار متر مربع می باشند .


جهت مشاهده مشخصات دستگاه های با هد زار 382 لینکهای زیر را دنبال کنید :

مدل Ultra 2000

مدل Ultra 3000

مدل Ultra 3000S12


تفاوت جوهر اکو سالونت High Light با انواع دیگر
تفاوت جوهر اکو سالونت High Light با انواع دیگر
معمولا جوهر های ارائه شده در کشورهای جهان سوم و کمتر توسعه یافته حاوی ترکیبات بسیار خطرناک نفتی و ساختار شیمیایی حلال الکل و آستون می باشند همچنین رنگدانه های( Pigment ) تشکیل دهنده آن
تفاوت بنر و فلکس چیست ؟
تفاوت بنر و فلکس چیست ؟
فلکس يا به عبارت صحیح تر ” فلكسی فيس ”متريالی است كه برای تابلوهای سردر مغازه ها ، فروشگاهها ، تابلوهای عابر پياده ، برخی از بيلبوردها و به طور خلاصه برای تابلوهايی كه لامپ مهتابی دارند استفاده مي شود . فلكسی یا
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید، لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید


دستگاه چاپدستگاه چاپ جوهر چاپجوهر چاپ کلندر و پرسکلندر و پرس رول و مدیای چاپرول و مدیای چاپ قطعات یدکیقطعات یدکی دستگاه کارکردهدستگاه کارکرده