معمولا جوهر های ارائه شده در کشورهای جهان سوم و کمتر توسعه یافته حاوی ترکیبات بسیار خطرناک نفتی و ساختار شیمیایی حلال الکل و آستون می باشند همچنین رنگدانه های( Pigment ) تشکیل دهنده آن نیز حاوی مواد سنگین فلزی مانند کادیوم، سرب و جیوه می باشد که همگی جزء خطرناک ترین و سرطان زا ترین مواد شناخته شده هستند.


دلیل استفاده بسیاری از کارخانه های سازنده جوهر قیمت پائین این مواد و عدم نیاز به تکنولوژی گران قیمت تولید می باشد که در بسیاری موارد خط تولید آنها شامل چند مخلوط کن (میکسر) و چند کارگر می باشد و بیشتر شبیه کارگاهی خانگی می باشد.در کشورهایی نظیر ایران متاسفانه به دلیل عدم وجود مقررات سخت گیرانه محیط زیستی و همچنین استانداردهای بالای کیفیت این گونه جوهرها آزادانه اجازه واردات دارند و بسیاری از وارد کنندگان و تامین کنندگان هم به دلیل سود و منافع بیشتر بدون توجه به مضرات آن اقدام به واردات و فروش آن با نامهای معمولاً خود ساخته می کنند.


از حدود 10 سال پیش تاکنون اکثر تولید کنندگان مطرح جهانی به دنبال تولید جوهر از مواد طبیعی و گیاهی نموده اند و شرکت فرارنگ افتخار دارد که از چندین سال پیش به عنوان عرضه کننده جوهر های اکوسالونت پایه گیاهی (Nature) در ایران، مشغول ارائه این سبک از جوهر های اکوسالونت می باشد چرا که باور و شعار ما این است که « سلامتی شما برای ما مهم است »


این جوهرها که ساخت شرکت های لایت (High light) می باشد تماما از مواد اولیه آسمانی گیاهی تهیه می شوند و دارای بوی بسیار کم و ماندگاری بیشتر نسبت به جوهر های متفرقه مشابه می باشند و مناسب برای هدهای اپسون DX5 وDX7 می باشد که می توان برای تمامی دستگاه های چاپ اکو سالونت:

Wit-color_ Taimes _ Epson _ Roland _ motouh _ Xenons _ Sky color_ Stromjet و ...


ضمنا تمامی جوهرها ی ارائه شده High Light از 11 سال پیش تا کنون دارای رنگ زرد خردلی – طلایی می باشد که ماندگاری بیشتری نسبت به رنگ زرد معمولی دارند، همچنین چاپ بسیار شارپ و زنده تری ارائه می دهند.همچنین از مواد مقاوم در برابر خش (Eco Max tecnology) در آنها استفاده شده که باعث مقاومت بیشتر همچنین غیر قابل اشتعال شدن جوهر می شود.


از نکات دیگر مزیت جوهر های " های لایت " عرضه مستمر و موجودی دائمی می باشد، چرا که فرارنگ تبلیغ به تنهایی در حدود 75 درصد از دستگاه های چاپ اکو سالونت نصب شده در ایران را نصب و راه اندازی کرده است و طیف بسیار بزرگی از مشتریان را از سراسر ایران پوشش می دهند.


ویژگی های جوهر اکو سالونت های لایت (High light ) :

✔ کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب

✔ غلظت استاندارد و مقرون به صرفه

✔ ضد حریق و غیر قابل اشتعال

✔ تهیه شده از مواد اولیه غیر نفتی و فاقد مواد سرطان زا

✔ مقاوم در برابر شستشو و آب و شوینده های نرمال

✔ مقاوم در برابر اشعه یووی (دارای مواد اولیه Eco Max)

✔ قدرت چسبندگی بالا به انواع متریال

✔ بدون نیاز به مواد تثبیت کننده و یا خشک کن ( بلافاصله بعد از چاپ خشک می شود)

✔ قابل استفاده برای چاپ روی کاغذ دیواری ، بنر و فلکس ، بک لایت ، باریسول ( سقف کشسان یا آسمان مجازی ) ، پوستر دیواری ، بک لایت ، کاغذ PP ، استیکر و وینیل ، PVC و ...


جهت آشنایی بیشتر با جوهر های چاپ اکوسالونت " های لایت " و قیمت فروش آن ، می توانید اینجا را مشاهده نمایید .


مشخصات هد ریکو Gen 6 ساخت ژاپن
مشخصات هد ریکو Gen 6 ساخت ژاپن
مشخصات کیفیت بالا و بهره وری بالا تصویر: کیفیت بالا و بهره وری بالا اندازه قطرات 5pl به بالاترین حد کیفیت رسیده و دقت جت های چاپ بهبود یافته ( نسبت به نسل پیشین یعنی هد ریکو جن 5 ) که این دقت کیفیت چاپ عالی را بدون دانه بندی به همراه دارد. ( مشخص نبودن پیکسل های چاپ شده و یکنواختی چاپ ) این هد با 1280 نازل پیکربندی و تولید شده در 4 ردیف 150dpi، که سبب میشود چاپ با وضوح بالا 600dpi دست پیدا کند.
دستگاه چاپ اکو سالونت و جوهر اکو چیست ؟
دستگاه چاپ اکو سالونت و جوهر اکو چیست ؟
خوشبختانه بعد از سالها کار با انواع این دو دستگاه چاپ و مواجه بودن با مشکلات و محدودیت های هر یک ازآنها، یکی از شرکت های بنام در تکنولوژی چاپ دنیا ( اپسون ژاپن ) هد های پیزو الکترونیک DX4 را به بازار عرضه کرد که این هدها با توجه به استفاده جوهرهای پایه سالونت ولی با کیفیت درحد پایه آب ( جوهرهای اکو سالونت ) مشکلات عمده دو دسته چاپگرهای قدیمی را مرتفع ساخت.
چاپ یووی و جوهر یووی چیست ؟
چاپ یووی و جوهر یووی چیست ؟
از آنجایی که استانداردهای فناوری با سرعتی سریع در حال پیشرفت هستند، بسیاری از ما تصور می کنیم که دنیای چاپ بسیار عقب مانده است، به خصوص با ظهور رسانه های اجتماعی. اما هنوز چاپ راه درازی در پیش دارد زیرا فناوری به آن دامن می زند و اجازه نمی دهد این صنعت زیبا از تکنولوژی روز دنیا عقب بماند.
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید، لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید
captcha


دستگاه چاپدستگاه چاپ جوهر چاپجوهر چاپ کلندر و پرسکلندر و پرس رول و مدیای چاپرول و مدیای چاپ قطعات یدکیقطعات یدکی دستگاه کارکردهدستگاه کارکرده