ساختارهای زیادی برای ذخیره تصاویر در کامپیوتر وجود دارد اما فقط چند فرمت از آنها قابل استفاده در وب هستند. هر کدام از این فرمت ها ویژگی های مختص خود را دارند و به عنوان یک طراح وب، باید مناسب ترین فرمت را در شرایط مختلف برگزینید.


در مورد تصاویر، دو نوع فشرده سازی وجود دارد:

Lossy :در این نوع فشرده سازی، هرگاه بخواهیم عکس فشرده شده را از حالت فشرده خارج کنیم، هرگر به کیفیت عکس اصلی نخواهیم رسید؛ هرچند ممکن است این تمایز از فاصله دور مشخص نباشد و شما تصور کنید که عکس اُفت کیفیتی نداشته است. این روش فشرده سازی تصاویر، مناسب برای استفاده در صفحات وب است. تصاویری که به این صورت فشرده شده اند، با وجود اینکه حافظه بسیار کوچکی را طلب میکنند، از کیفیتی مناسب برای انتشار در اینترنت برخوردار هستند.


Lossless:تصویری که از این نوع فشرده سازی استفاده می کند، هر زمان که از حالت فشرده خارج شود، دقیقا کیفیتی برابر با تصویر اصلی خواهد داشت. در این نوع فشرده سازی تصاویر به مقدار بیشتری از حافظه نیاز دارند، بنابراین برای استفاده در اینترنت مناسب نیستند.


JPEG

JPEG نام یک فرمت برای ذخیره سازی تصاویر است و .jpg یک بسط از این فرمت است. این فرمت از نوع Loosy استفاده می کند و هنگام فشرده سازی آن می توان کاملا به میزان فشرده شدن تصویر کنترل داشت. این فرمت برای ذخیره سازی تصاویری که در آنها از میلیون ها رنگ استفاده شده است مانند عکس های گرفته شده توسط دوربین عکاسی و یا تصاویری که از طیف های رنگی زیاد و یا از گرادینت استفاده کرده اند، مناسب است.


GIF

Gif یک فرمت نقشه بیتی است. بدین معنا که تصویر از یک جدول با پیکسل هایی در خانه های مربعی جدول، تشکیل می شود. سپس اطلاعات مربوط به هر پیکسل بطور جداگانه ذخیره می شود. شما در این ساختار می توانید اطلاعات 256 رنگ را ذخیره کنید و پیکسل ها نیز می توانند شفاف و بی رنگ (Transparent) باشند. بنابراین این فرمت Lossless است چراکه اطلاعات پیکسل ها همواره ذخیره شده و قابل بازیابی است.فرمت gif میتواند چندین جدول ذخیره سازی اطلاعات داشته باشد؛ بنابراین میتواند با ذخیره سازی اطلاعات فریم های مختلف، یک انیمیشن را نمایش دهد.


از آنجایی که برنامه های ویرایش تصاویر، می توانند کنترل کاملی بر روی تعداد دقیق رنگ های ذخیره شده در این فرمت را داشته باشند، این فرمت برای ذخیره سازی تصاویری با تعداد رنگ کم مانند نمودارها، دکمه ها، نمادهای کوچک و تصاویر حاوی متن مناسب است.


PNG

از آنجا که فرمت تصویری gif یک فرمت غیر رایگان با حقوق محفوظ و ثبت شده بود، فرمت PNG به صورت رایگان به منظور بهبود خاصیت های gif به وجود آمد. فرمت تصویری PNG دارای طیف رنگی وسیع تری نسبت به gif است. ساختار PNG توانایی ذخیره پیکسل های شفاف را به صورت فشرده داراست و توانایی فشرده سازی این فرمت نسبت به gif بیشتر است.


فرمت PNG برای ذخیره سازی تصاویری که همزمان دارای بخش های شفاف و تعداد زیاد رنگ هستند بسیار مناسب است. از آنجایی که این فرمت تصویر از ساختار Lossless استفاده می کند، اغلب به اندازه کافی کوچک نمی شود و برای وب مناسب نیست. اما چنانچه اندازه تصویر کوچک باشد و نیاز به نواحی شفاف نیز باشد، می توان از این فرمت بهره گرفت. مانند دکمه هایی با گوشه های گرد.


32 روش برای افزایش بازدید سایت
32 روش برای افزایش بازدید سایت
برای سایت خود یک خروجی از نوع خوراک (rss) آماده کنید. البته سرویس ‌های وبلاگ‌ نویسی رایگان ایرانی و خارجی معمولا این امکان را دارند
اطلاعاتی درباره  پارچه های ضد گلوله  و جلیقه های ضد گلوله
اطلاعاتی درباره پارچه های ضد گلوله و جلیقه های ضد گلوله
لباس های ضد گلوله یا جلیقه های ضد گلوله یا بالستیک لباس هایی هستند که به طور خاص برای محافظت از پوشنده در برابر ضربه گلوله های اسلحه گرم به اندام های حیاتی بدن طراحی شده اند. این ماده اساساً با جلوگیری از نفوذ گلوله های پرتابه و قطعات کوچک مواد منفجره، با جلوگیری از نفوذ آن به بدن کاربر، ضربه گلوله های پرتابه و قطعات کوچک را جذب کرده و کاهش می دهد. لباس ضد گلوله به طور کلی بر روی نیم تنه پوشیده می شود. این لباسها در نسل های جدیدتر با لایه بندی الیاف بافته شده از پارچه های ضد گلوله با صفحات بالستیک از فلز، صفحات پلی اتیلن یا سرامیک درون آن ساخته می شود.
نکاتی در مورد فرمت های گوناگون تصاویر
نکاتی در مورد فرمت های گوناگون تصاویر
ساختارهای زیادی برای ذخیره تصاویر در کامپیوتر وجود دارد اما فقط چند فرمت از آنها قابل استفاده در وب هستند. هر کدام از این فرمت ها ویژگی های مختص خود را دارند و به عنوان یک طراح وب، باید مناسب ترین فرمت را در شرایط
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید، لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید
captcha


دستگاه چاپدستگاه چاپ جوهر چاپجوهر چاپ کلندر و پرسکلندر و پرس رول و مدیای چاپرول و مدیای چاپ قطعات یدکیقطعات یدکی دستگاه کارکردهدستگاه کارکرده