۱. برای سایت خود یک خروجی از نوع خوراک (rss) آماده کنید. البته سرویس های وبلاگ نویسی رایگان ایرانی و خارجی معمولا این امکان را دارند.

۲. برای خروجی خوراک سایت خود از Feedburnerاستفاده کنید. فیدبرنر مزایای زیادی دارد که آمار خوانندگان فید و استاندارد سازی خوراک، مهم ترین مزیت آن است.

۳. خبرنامه ایمیلی داشته باشید. هنوز هم هستند کسانی که بجای خوراک، دوست دارند مطالب تازه سایت ها رو در ایمیلشون داشته باشند. برای خبرنامه سرویس های زیادی هست اما اگر شما از فیدبرنر (که در بند قبل گفته شد) استفاده کنید، خود فیدبرنر این امکان رو برای شما فراهم می کند.


وبلاگ

۴. حتی اگر یک سایت رسمی دارید، بودن یک وبلاگ در کنار سایت رسمی، مزایای زیادی دارد. فضای وبلاگ کمی ضمیمیتر و برای برقراری ارتباط راحت تر هست.


۵. در وبلاگهای دیگران نظر بگذارید و همراه کامنت، لینک سایت خود را نیز درج کنید، این کار بخشی از بینندگان آن سایت را به سمت سایت شما هدایت می کند.این روش خصوصا اگر در وبلاگهایی مرتبط با موضوع سایت شما انجام شود، نوعی تبلیغ هدفمند و کارا ست.


۶. پست میهمان بنویسید

این شیوه کمتر در بین وبلاگ نویسان ایرانی جاافتاده است اما موثر است. شما می توانید یک مطلب قابل عرضه، به مدیر یک وبلاگ ارسال کنید و از او بخواهید که آن مطلب را به عنوان یکی از پست هایش درج کند و ابتدا یا انتهای آن مطلب هم نام و لینک شما درج شود.


۷. به کارناوال وبلاگی بپیوندید

گاهی به یک مناسبت زمانی یا عدهای از وبلاگ نویسان تصمیم می گیرند که در مورد موضوعی بنویسند و از همدیگر هم برای نوشتن در آن موضوع دعوت می کنند. پیوستن شما به این گونه تجمعات مقطعی، می تواند سبب شناساندن وبلاگ شما شود.


محتوا پادشاه است!

۸. خبر جدید

محتوای جدید و بکری که برای اولین بار در اینترنت منتشر می شود، می تواند بینندگان زیادی را به سمت شما جلب کند و باعث لینک شدن شما توسط دیگران شود. البته در ایران ما به دلیل رعایت نشدن کپی رایت این مساله کاربرد کمتری دارد.


۹. یک مطلب بحثانگیز بنویسید

اگر سرتان برای بحث کردن درد می کند، کافی است یک مطلب بحث برانگیز بنویسید که موجب شود تا خوانندگان بر سر آن به بحث و کشمکش! بپردازند. این توصیه برگرفته از ضربالمثل معروف «تفرقه بینداز و حکومت کن» هست.


۱۰. مطالبی شامل لیستهای مفید و آوردن تعداد موارد آن لیست در عنوان مطالبی که دارای تیتر هایی شبیه «۱۰ نکته برای»، «۱۵ منبع برای »، «۷ روش برای » هستند، باعث جذب بیشتر مخاطب می شوند. 20 افزونه محبوب فایر فاکس من یک نمونه از این گونه مطالب است.


همچنین اگرچه نوشتن لیستهای بسیار بزرگ با عناوینی که عدد بزرگ و قابل توجهی را درباره موارد لیست شده نشان می دهد (مثل همین مطلب که در حال خواندن آن هستید)، کار سختی است اما به شکل اعجاب انگیزی بازدید سایت را بالا میبرد و باعث می شود که کاربران زیادی لینک شما را به bookmark های خود اضافه کنند.


۱۱. نوشتن پستهای راهنما

همه دوست دارند که چیزهای جدید یاد بگیرند. نوشتن پست هایی که راهنمایی کاملی در مورد یک موضوع، است برای همه جذاب خواهد بود. سعی کنید با کمک موتور های جستجو مطلب خود را کامل و جامع کنید.


۱۲. یک مصاحبه انجام دهید

مصاحبه با فردی معتبر که حیطه کاری او مرتبط با کار شماست، کار سختی نیست و تنها زحمت آن طراحی سوالات مفید است. درج این گونه مصاحبهها بر اعتبار و جذابیت سایت شما می افزاید و اگر مصاحبه شونده سایتی هم داشته باشد، در سایتش به شما و مصاحبه تان لینک خواهد داد!


۱۳. مطالب مناسبتی بنویسید

علاوه بر مناسبات عمومی مثل جامجهانی و کریسمس و ، در ایران مناسبت کم نیست. هم در تقویم شمسی مناسبات زیادی وجود دارد و هم قمری.


رایگان و مجانی

۱۴. یک کتاب رایگان منتشر کنید!

شما می توانید مجموعه مقالات یا نوشته های خود در یک موضوع خاص را به عنوان یک کتاب الکترونیکی برای دانلود منتشر کنید و در آن اسم سایت و ایمیل شخصی خود را نیز درج کنید. این گونه کتابچه ها معمولا به سرعت در بین علاقمندان به آن موضوع منتشر می شود و بازدید بالاتر را برای سایت شما به ارمغان خواهد آورد.


۱۵. یک قالب (theme) منتشر کنید.

اگر طراح وب باشید، انتشار یک قالب (مثلا برای وردپرس یا بلاگفا) تاثیر خوبی در شهرت شما دارد. چرا که معمولا تمامی قالب ها شامل لینکی به سازنده قالب نیز هست.


۱۶. یک برگه تقلب (cheat sheet) تهیه و منتشر کنید.

cheat sheet در اصطلاح به برگهای گفته می شود که خلاصه مطالب یا دستورات یک مبحث آموزشی را در بر دارد. چیت شیت ها معمولا کوتاه بوده (تکصفحه) و توسط کاربر پرینت می شود. با جستجوی عبارت cheat sheet در موتور های جستجو می توانید به تعداد زیادی از آنها دست پیدا کنید.


چندرسانهای

۱۷. یک ویدئو بسازید و منتشر کنید.

شما می توانید با موبایل خود یک ویدئوی کوتاه بسازید یا با استفاده از نرم افزارهایی که از صفحه فیلمب رداری می کنند یک مطلب کوتاه آموزشی تهیه کنید و آن را در وبلاگ خود منتشر کنید. این گونه ویدئو های کوتاه که شامل نام سایت شما نیز هست، تعدادی از بینندگان این ویدئو ها را به سمت سایت شما هدایت می کند.


۱۸. فایل خود را در سایت های متعدد ویدئویی منتشر کنید.

اگر یک فایل چند رسانهای تهیه کردید، بهتر است علاوه بر وبلاگ در سایت های متعدد عمومی نیز قرار دهید تا به این وسیله بازدید بالاتری پیدا کنید. مثلا اگر یک قطعه فیلم تهیه کردید، علاوه بر سایت خود، آن را در youtube و vimeo و ۴shared و هم منتشر کنید.


توجه به سایت های بوکمارک آنلاین و شبکههای اجتماعی مجازی

۱۹. قرار دادن آیکن ارسال مطلب شما به سایت های اشتراک لینک (مثل فیسبوک، دلیشز، فرندفید، فرندفا، کلوب، بالاترین و ). این سهولت و در دسترس بودن، کاربران را تشویق می کند که اگر از مطلب شما خوششان آمد، یا یک کلیک آن را به سایت هایی که لینکهای داغ را جمعآوری می کنند، ارسال کنند.


۲۰. از شبکه های اجتماعی غافل نشوید و در آن ها اکانتی همنام آدرس سایت خود بسازید. این کار باعث می شود که شما بازار بزرگ تری برای تبلیغ نوشته های خود داشته باشید. لیستی از ۳۵۰ شبکه اجتماعی را می توانید در اینجا ببینید.


بهینه سازی سایت

۲۱. به خودتان لینک بدهید!

کاملا واضح است که اگر در یک مطلب، به مطالب قبلی خود لینک دهید، بازدید شما بالاتر خواهد رفت.


۲۲. نمایش مطالب پرطرفدار

در صورت نمایش عناوین مطالب مهم (حسب بازدید یا تشخیص نویسنده) احتمال کلیک بر روی آن بیشتر است و این امر بازدید بیشتری را برای شما به ارمغان میآورد.


۲۳. تست سایت در مرورگرهای مختلف

سایت شما باید به گونهای طراحی شده باشد که در مرورگر های مختلف قابل استفاده باشد. مهم ترین این مرورگر ها ie, firefox, chrome, safari, opera هستند. اگر همه این مرورگرها را بر روی دستگاه خود ندارید، می توانید از سایت هایی مثل Browsershots.org برای این منظور استفاده کنید.


۲۴. افزایش سرعت سایت

این یک مورد نقش مهمی را خصوصا در ایران بازی می کند چرا که اکثر کاربران از اینترنت پرسرعت برخوردار نیستند.

برای بالابردن سرعت سایت خود، به این سه عامل توجه کنید:

الف) بهینه سازی محتواهای ثابت مثل تصاویر و اسکریپتها و css ها

ب) فعال کردن هر دو نوع کش (کش سمت کاربر و کش سمت سرور)

ج) استفاده از هاست پرسرعت و ترجیحا سرور مجازی

البته هرکدام از این موارد نیاز به توضیح دارند که برای پرهیز از طولانی شدن این مقاله، از تشریح آنها خودداری می شود.


بهینه سازی برای موتور های جستجو

اگر صاحب یک سایت باشید، با توجه به جزئیات آمار سایت متوجه میشوید که درصد بالایی از بازدیدکنندگان سایت شما، از طریق موتور های جستجو (خصوصا گوگل) هستند. پس اگر ساختار و چینش محتوای سایت شما به گونهای باشد که بهتر در موتور های جستجو ظاهر شود، برد با شماست!بهینه سازی یک سایت برای موتور های جستجو، یک فن و تخصص مجزاست که در صورت نیاز خوانندگان، بیشتر در مورد آن توضیح خواهم داد.


۲۵. بهینه سازی هدر header

Keywords و description و title سه بخش سرنوشت ساز برای رتبه شما در موتور های جستجو هستند که معمولا مورد غفلت واقع می شوند. هر کدام از این سه مورد لازم است دارای یک سری ویژگیهای خاص باشند تا گوگل ارزش بیشتری برای محتوای شما قائل باشد!


۲۶. مراعات کردن برخی محدودیت ها مانند حجم صفحه یا تعداد لینک های یک صفحه نیز در معتبر بودن صفحه شما از دید یک موتور جستجو موثر است.


۲۷. ساختار آدرس های مطالب شما نیز مهم است. مثلا آدرس هایی که بیش از چهار زیرشاخه (اسلش) دارند، معمولا در موتور های جستجو نمایش داده نمی شوند.


سایر روش های افزایش بازدید و محبوبیت سایت شما

۲۸. صفحه مخصوص موبایل برای سایت خود ایجاد کنید. داشتن نسخه مخصوص موبایل، یک مزیت برای سایت شماست و مشوقی برای بازدید سایت شما توسط کسانی که از موبایل برای اینترنت گردی استفاده می کنند.


۲۹. تبلیغ دستی! هم روشی برای معرفی سایت شما به دیگران است. می توانید آدرس سایتتان را برای دیگران بفرستید یا بر روی تابلو اعلانات نصب کنید یا سایتتان را صفحه اصلی (home page) براوزر کامپیوترهای عمومی قرار دهید و


۳۰. اگر ارزش را دارد، می توانید برای تبلیغ سایت خود از روش های غیر رایگان استفاده کنید. چاپ کارت ویزیت، تبلیغات در روزنامه و سایر رسانه ها، تبلیغات در گوگل و خصوصا تبلیغات پیامکی، اثر ویژه ای در افزایش بازدید سایت شما دارد.


۳۱. وانمود به هک کنید!

که البته این روش رو به دلیل دروغ بودن نمی پسندم اما صرفا بد نیست بدانید که این روش یکی از روش های موثر جذب بازدید کننده است خصوصا اگر هدفی دروغین هم برای هک ساخته و پرداخته شود.


۳۲. فاروم یا انجمن گفتگو، مکانی برای تجمع و گفتگوی افراد است. شما می توانید لینک سایت خود را در فاروم های معروف قرار دهید (مثلا در امضای خود) و یا اینکه برای سایت خود یک فاروم بسازید. این کار زیاد سخت نیست و با کمک برنامه های رایگانی مثل phpBB در کمتر از چند دقیقه امکان پذیر است!


البته روش های دیگری هم هست که اثر چندانی ندارد و لذا اینجا ذکر نشد. همچنین موارد بالا به صورت مختصر توضیح داده شد و چنانچه توضیح بیشتری درباره هریک از این موارد نیاز بود، در بخش نظرات همین مطلب قابل ارائه خواهد بود.


32 روش برای افزایش بازدید سایت
32 روش برای افزایش بازدید سایت
برای سایت خود یک خروجی از نوع خوراک (rss) آماده کنید. البته سرویس ‌های وبلاگ‌ نویسی رایگان ایرانی و خارجی معمولا این امکان را دارند
اطلاعاتی درباره  پارچه های ضد گلوله  و جلیقه های ضد گلوله
اطلاعاتی درباره پارچه های ضد گلوله و جلیقه های ضد گلوله
لباس های ضد گلوله یا جلیقه های ضد گلوله یا بالستیک لباس هایی هستند که به طور خاص برای محافظت از پوشنده در برابر ضربه گلوله های اسلحه گرم به اندام های حیاتی بدن طراحی شده اند. این ماده اساساً با جلوگیری از نفوذ گلوله های پرتابه و قطعات کوچک مواد منفجره، با جلوگیری از نفوذ آن به بدن کاربر، ضربه گلوله های پرتابه و قطعات کوچک را جذب کرده و کاهش می دهد. لباس ضد گلوله به طور کلی بر روی نیم تنه پوشیده می شود. این لباسها در نسل های جدیدتر با لایه بندی الیاف بافته شده از پارچه های ضد گلوله با صفحات بالستیک از فلز، صفحات پلی اتیلن یا سرامیک درون آن ساخته می شود.
بارکد QR چیست ؟
بارکد QR چیست ؟
شما ممکن است تاکنون مطالبی را درمورد کد QR (کد کیو آر) شنیده باشید اما دقیقا مفهوم کد QR چیست؟ کد Quick Response (کد پاسخ سریع)، یک نوع بارکد دو بعدی است که می تواند با استفاده از گوشی های هوشمند و دستگاه
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید، لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید
captcha


دستگاه چاپدستگاه چاپ جوهر چاپجوهر چاپ کلندر و پرسکلندر و پرس رول و مدیای چاپرول و مدیای چاپ قطعات یدکیقطعات یدکی دستگاه کارکردهدستگاه کارکرده