چاپ مستقیم روی لباس با روش DTG


چاپ مستقیم روی لباس DTG( Dircet To Garment ) یک فرآیند چاپ بر روی منسوجات با استفاده از تکنولوژی تخصصی جوهر افشان آبی است. چاپگرهای DTG معمولاً دارای صفحه ای هستند که برای نگه داشتن لباس در یک موقعیت ثابت طراحی شده است و جوهرهای چاپگر توسط هد چاپ بر روی پارچه ریخته یا پاشیده می شوند. DTG معمولاً مستلزم این است که لباس با یک PTM یا دستگاه کوتینگ قبل از چاپ تیشرت شود که موارد زیر را ممکن می‌سازد:

پیوند قوی تر بین الیاف لباس و جوهرهای رنگدانه شده
الیاف شل را می‌گذارد تا بستر صاف‌تری داشته باشد
از نظر شیمیایی با جوهرها واکنش نشان می دهد تا خشک شدن و پخت را افزایش دهد
از آنجایی که این یک فرآیند دیجیتالی است، چاپ واضح‌تر است و وضوح یا DPI بالاتری نسبت به روش‌های چاپ سنتی مانند چاپ روی صفحه دارد. با این حال، بر خلاف چاپ روی صفحه، هیچ فرآیند طولانی تنظیم یا تمیز کردن وجود ندارد، و DTG توانایی چاپ تنها یک پیراهن را با حداقل هزینه دارد.

فرآیند چاپ
چاپگرهای DTG از جوهرهای نساجی پیگمنت (پایه آب) استفاده می کنند که نیاز به یک فرآیند پخت منحصر به فرد دارد. از آنجایی که جوهرهای D2 بر پایه آب هستند، برای چاپ روی الیاف طبیعی مانند پنبه، بامبو، کنف و کتان بهترین کار را دارند. علاوه بر این، معمولاً قبل از چاپ، پیش تصفیه روی لباس اعمال می شود. کوتینگ  تی شرت پیش از چاپ  باعث می شود الیاف پیراهن یکنواخت شوند. کوتینگ تیشرت قبل ازچاپ همچنین به جوهرهای مبتنی بر آب اجازه می دهد تا به طور کامل به لباس بچسبند. این امر به ویژه هنگام استفاده از جوهر سفید بر روی لباس های تیره ومشکی مهم است.

هنگامی که لباس سفارشی - به عنوان مثال یک تی شرت - به درستی قبل ازچاپ کوتینگ شد، پیراهن (یا لباس) سپس روی یک سیستم صاف طراحی شده برای نگه داشتن پیراهن ( سینی چاپ ) در جای خود قرار می گیرد. سپس پیراهن مطابق  .

طرح در صف چاپگر به صورت دیجیتالی چاپ می شود.

پس از اتمام چاپ ، تیشرت به مدت 15 تا 20 ثانیه با دمای حدود 170 درجه میبایست در پرس حرارتی قرار  گیرد تا رنگ روی لباس تثبیت شود و قابلیت شستشو در آینده را دارا باشد .چاپ مستقیم تیشرت

مشکلات و ایرادات رایج در چاپ سابلیمیشن پارچه
مشکلات و ایرادات رایج در چاپ سابلیمیشن پارچه
یکی از مشکلات آزار دهنده که گاهی اپراتورهای دستگاه چاپ سابلیمیشن را کلافه میکند گرفتگی هد در وسط کار چاپی میباشد، که علاوه بر خراب کردن مقدار زیادی از کاغذ چاپ شده و هد رفت جوهر سابلیمیشن ( برای تمیز کردن هدها ) باعث از دست رفتن زمان زیادی هنگام چاپ میشود . اصلی ترین علت این مشکل استفاده از جوهرهای ازران قیمت و نامناسب میباشد که بصورت درست و علمی تولید نشده اند و کیفیت یکدست و مناسبی ندارند.
نحوه عملکرد هدهای جوهر افشان ( پیزو الکتریک )
نحوه عملکرد هدهای جوهر افشان ( پیزو الکتریک )
یکی از قابلیت های تکنولوژی پیزو برای هد ها ، قابلیت افزایش ابعاد قطرات خروجی است با بالا بردن قطر نازل ها و تقویت بخش پیزو توانایی هد ها در استفاده از انواع جوهر هاست ، مزیت ایجاد شده در استفاده از این تکنولوژی استفاده از انواع جوهر با قابلیت جابجایی فرکانس و حتی قابلیت ایجاد الگوریتم های اجرای چاپ مانند ووفرم ها را برای دستگاه های چاپ فراهم میکند. که به این تکنولوژی در اصطلاح تکنولوژی نازل متغییر Variable Dot گفته میشود .
تفاوت های چاپ افست ، دیجیتال ، ایندور و فضای باز
تفاوت های چاپ افست ، دیجیتال ، ایندور و فضای باز
چاپ دیجیتال و چاپ افست هر کدام ویژگی های منحصر به فردی دارند، اگر کار بزرگی دارید، چاپ افست انتخاب مناسبی است اما اگر عجله و نیاز به سفارشی سازی دارید، چاپ دیجیتال بهترین انتخاب است.
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید، لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید
captcha


دستگاه چاپدستگاه چاپ جوهر چاپجوهر چاپ کلندر و پرسکلندر و پرس رول و مدیای چاپرول و مدیای چاپ قطعات یدکیقطعات یدکی دستگاه کارکردهدستگاه کارکرده