پاور برق دستگاه چاپ سابلیمیشن

ترانس ( تغذیه برق) : 

به دلیل اینکه دستگاه بنر یکسری قطعات الکترونیکی و بردهایی دارد که با ولتاژ DC کار می کنند باید برق ۲۲۰ ولت AC (برق شهر) تبدیل شود به ولتاژی که مورد نیاز قطعات این دستگاه است. برای این کار از ترانس (تغذیه برق استفاده می شود.
تغذیه برق ها معمولا ۵ ولت، ۱۲ ولت، ۲۴ ولت، ۲۸ ولت و ۳۶ ولت هستند که هر کدام از اینها برای یک قسمت از دستگاه استفاده می شوند. به عنوان مثال، تغذیه برق ۲۴ ولت، برق مورد نیاز قطعاتی همچون پمپ مرکب و شیر برقی را تامین می کند.
ترانس ها به دلیل نوسان برق و یا کارکرد طولانی مدت ممکن است آسیب ببینند. بعضی اوقات خرابی ترانس ها به این صورت است که مثلا ولتاژ آنها نصف می شود و باعث درست کار نکردن قطعه مربوط به آن می شوند. همچنین در بعضی از مواقع، فيوز آنها می سوزد و در مواقعی، ترانس به طور کامل از کار می افتد.

اکثر پاورها دارای LED سبز رنگی هستند که روشن بودن آن نشان دهنده سلامت خروجی پاور میباشد . در موارد دیگر میتوان با اهم متر میزان ولتاژ خروجی را اندازه گیری کرد تا از سلامت آن اطمینان پیدا کرد .

در جایگزین کردن پاور معیوب حتما باید نمونه مشابهی با ولتاژ و آمپر نمونه قبلی جایگزین گردد در غیر اینصورت میتواند به تمامی بردها و هدهای دستگاه چاپ صدمات جدی وارد کند .

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید، لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید
captcha


دستگاه چاپدستگاه چاپ جوهر چاپجوهر چاپ کلندر و پرسکلندر و پرس رول و مدیای چاپرول و مدیای چاپ قطعات یدکیقطعات یدکی دستگاه کارکردهدستگاه کارکرده