هد دستگاه سابلیمیشن 

هد دستگاه چاپ بنر و سابلیمیشن :

قطعه ای با نازل های بسیار ریز است که با دستور نرم افزار، عمل پاشش رنگ را انجام می دهد. هد، یکی از قطعات مهم یدکی هر دستگاه چاپ به حساب می آید و نسبت به قطعات دیگر دستگاه، بالاترین قیمت را دارد.
در بحث کیفیت چاپ، هد مهمترین قطعه دستگاه محسوب می شود. به این معنی که اگر تمام قطعات یک دستگاه با بهترین کیفیت در حال کار باشند اما هد دستگاه مشکل داشته باشد، خروجی چاپ، نامطلوب خواهد بود.
هد از دو قسمت مکانیکی و الکترونیکی تشکیل شده است. قسمت مکانیکی هد، جوهر را تا سر هد هدایت می کند و قسمت الکترونیکی، به قسمت های مکانیکی دستور می دهد که چه لحظاتی پاشش داشته باشند و چه لحظاتی پاشش نداشته باشند. هد، این دستورات را از هدبرد می گیرد.

هدهای چاپ به دلیل تکنولوژی بالایی که دارند دارای قیمت بسیار بالایی هستند و در اکثر دستگاههای چاپ بنر و سابلیمیشن ، حدود 30 درصد قیمت دستگاه چاپ ، قیمت هدهای آن میباشد و باید در حفظ و نگهداری آنها دقت فراوانی کرد ( معمولا هدهای چاپ بعد از آسیب دیدن قابل تعمیر نیستند )

نکات مهم برای بالا بردن طول عمر هدها:
- استفاده از جوهر مناسب (برای آشنایی با جوهرهای استاندارد میتوانید اینجا را ملاحظه کنید ) 
- ایجاد محیطی با دمای مناسب و عاری از گرد و غبار
-گپ کردن هدها در هنگام خاموشی دستگاه
-سرویس دوره ای و شستشوی هده

- چاپ مداوم و جلوگیری از خشک نشدن هدها ( در صورت اجبار به خاموش ماندن طولانی دستگاه برای محافظت از هدها اینجا را ملاحظه کنید )  

هدها انواع مختلفی دارند که معروفترین آنها موارد زیر هستند : 

اپسون ، اسپکترا ( استارفایر ، اسکای واکر ، پولاریز ، نوا و ... ) ، زار ، فیلیپس ، توشیبا ، کونیکا ، کیوسرا ، سیکو 

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید، لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید
captcha


دستگاه چاپدستگاه چاپ جوهر چاپجوهر چاپ کلندر و پرسکلندر و پرس رول و مدیای چاپرول و مدیای چاپ قطعات یدکیقطعات یدکی دستگاه کارکردهدستگاه کارکرده