تاریخ انتشار : 1399/01/20

در پی پاندمی جهانی ویروس کرونا در طی 2 ماه گذشته و با توجه به شروع به کار برخی اصناف از تاریخ 23 فروردین ماه ضمن مشورت با پزشک متخصص بیماری های عفونی و مشاوره کادر فنی شرکت فرارنگ پروتکلی جهت رعایت اصول بهداشتی در محیط کار چاپخانه ها و دفاتر فنی تهیه کرده ایم که در عین سادگی بتواند تمامی ابعاد محافظتی از همکاران گرامی را شامل گردد ، با رعایت این 12 نکته تقریبا از خطر ابتلا به این ویروس در محل کار ، در امان خواهید ماند با توجه به خطر ابتلا به این ویروس از تمامی همکاران عاجزانه خواهش می کنیم این اصول را رعایت نمایند زیرا بدون داشتن سلامتی ، درآمد و کسب کار کوچکترین ارزشی نخواهد داشت :


1.در محل کار از حداقل نیروی ممکن که میتوانند کار را به جریان بیندازند استفاده کنید و تا حد امکان تعداد کارمندان و کارگران را کاهش دهید . اگر پرسنل شما در کنار هم و نزدیک به هم فعالیت میکنند ، حتما فاصله میزها و ماشین آلات را از هم به 1/5 تا 2 متر افزایش دهید ، همچنین در صورت امکان ساعات کاری را نیز کاهش دهید تا پرسنل شما مجبور به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در ساعات اوج رفت و آمد نشوند .

2.ترجیحا یک نیروی خدماتی قبل و بعد از ورود و خروج تمامی کارکنان تمامی محل های مورد استفاده و ماشین آلات و محیط را ضد عفونی کند .

3.درصورت وجود آسانسور در محیط کارتان حتما فن تهویه آن به طور مستمر روشن باشد تا هوای داخل کابین در جریان باشد همچنین کلید های آسانسور هر یک ساعت ضد عفونی گردد .

4.تمامی کارکنان از لحظه ورود تا زمان خروج حتما از ماسک و دستکش استفاده کنند و در محیط کار و چاپخانه خوردن و آشامیدن را به حداقل مقدار ممکن کاهش دهند . همچنین کفشهایی که از محیط بیرون آمده اند را با کاور و پوشش یکبار مصرف بپوشانید و یا در ورودی کارگاه حوضچه ای از مواد ضد عفونی کننده قراردهید تا پرسنل با کفش قبل از ورود به محیط کار از داخل آن عبور کنند .

5.دستگیره درها ، دکمه های دستگاههای چاپ ، دستگاههایی که با دست در تماس هستند ، کیبوردها و موس های کامپیوترهای محیط چاپخانه هر 2 ساعت یکبار کاملا با الکل 70% و یا محلول هیپوکلریت ( سفید کننده ) ضد عفونی شوند .

6.هرچیزی که وارد محیط کار میشود از قبیل سی دی و فلش مموری ، نامه و پاکت ، بسته های پستی ، نمونه کار و غیره را حتما در ابتدای ورودی کارگاه ضد عفونی کنید و ترجیحا در صورت عدم ضرورت تا 24 ساعت مورد استفاده قرارندهید تا زمان سپری شود.

7.مواد مصرفی که خریداری میشود و وارد محیط کار میگردد را در صورت داشتن پوشش خارجی ، آن را در ابتدای ورودی محیط کار جدا کنید ، به طور مثال لفاف و روکش رولهای بنر و فلکس خریداری شده را و یا روکش و نایلون رول های کاغذ سابلیمیشن و همچنین نایلون و پوشش طاقه های پارچه خریداری شده را در ورودی کارگاه جدا کرده و دور بریزید و وارد محیط کاری نکنید .

8.مواد مصرفی که قابلیت دور انداختن پوشش خارجی را ندارند مانند گالنهای جوهر سابلیمیشن یا جوهرهای چاپ بنر و ... را هنگام ورود با محلول الکل 70% و یا محلول هیپوکلریت ( سفید کننده خالص را به نسبت 1 به 10 با آب ترکیب کنید ) ضد عفونی کنید و در صورت عدم نیاز به استفاده سریع ، اجازه دهید 24 ساعت در ورودی کارگاه بمانند و سپس مورد استفاده قرار دهید . ( در مورد ساختن محلول سفیدکننده ترجیحا هر بار به اندازه نیاز ترکیب را تشکیل دهید تا خاصیت کلر فعال آن به مرور زمان از بین نرود ).

9.در صورتیکه مراجعه کننده حضوری دارید از پذیرش مشتریانی که از وسایل ماسک حفاظتی و دستکش استفاده نمی کنند خودداری کنید و یا در ابتدای ورود این وسایل را در اختیار آنها قراردهید . همچنین در صورت امکان دستگاه تب سنج لیزری تهیه کنید و مراجعان را در بدو ورود از نظر داشتن تب بررسی کنید ولی در نظر داشته باشید 80 درصد بیماران کرونا تا 14 روز هیچ گونه علایمی ندارند پس نداشتن تب را ملاک سلامت قرار ندهید ولی داشتن آن را بسیار جدی بگیرید ، ضمنا به هیچ وجه پرداخت به صورت پول نقد را قبول نکنید و از کارتخوان استفاده کنید و پس از استفاده از کارتخوان بلافاصله دکمه های کارتخوان را ضد عفونی کنید . ضمنا در تمام مدت جلسه و یا ارتباط با مشتری فاصله حداقل 2 متری را رعایت کنید .

10.حتما از سیستم تهویه هوا به طور مداوم در محیط کار استفاده کنید و همیشه با باز گذاشتن درب و پنجره ها برای مدتی اجازه دهید هوای تازه همواره در محیط در جریان باشد .

11.به خاطر داشته باشید داشتن روحیه خوب و سلامت روانی کمک شایانی به سیستم ایمنی بدن میکند پس در محیط کار همیشه خوشرو و با انگیزه باشید و از تشویق و دادن روحیه خوب و شاد به خود و پرسنل خود غافل نشوید و اجازه ندهید جو غم و یاس بر محیط کاری شما غالب شود .

12.در نهایت در صورتی که متوجه شدید فردی از پرسنل شما دچار ویروس کرونا شده است بلافاصله محیط کار خود را تعطیل کنید و به تمامی پرسنل و حتی مشتریانی که با شما در ارتباط بودند این مورد ابتلا به بیماری را اطلاع رسانی کنید تا آنها و خود شما برای مدت 14 روز ارتباط خود را با دیگر افراد جامعه قطع کنید و در قرنطینه خانگی باشید تا به لطف خداوند در صورت عدم بروز علائم بیماری بعد از این مدت مجدد فعالیت های خود را آغاز نمائید .


قطعا" در کنار هم امسال رو به سالی پر برکت تبدیل خواهیم کرد . تنظیم شده توسط تیم فرارنگ تبلیغ به همراه مشاوره پزشک متخصص


دستگاه چاپدستگاه چاپ جوهر چاپجوهر چاپ کلندر و پرسکلندر و پرس رول و مدیای چاپرول و مدیای چاپ قطعات یدکیقطعات یدکی دستگاه کارکردهدستگاه کارکرده