سنسور رول باز کن دستگاه چاپ

سنسور رول بازکن و رول جمع کن :

وظیفه تنظیم نحوه عملکرد موتور رول باز کن را بر عهده دارد. این سنسور اجازه می دهد که مدیای مورد نظر به مقدار مشخصی باز شود و به همان میزان که رول مصرف می شود اجازه باز شدن دوباره را به رول می دهد.در صورتی که این سنسور دچار مشکل شود و بدرستیعمل نکند، ممکن است مدیا بر روی غلطک های رول تا انتها باز شود و یا اصلا باز نشود. بد عمل کردن این سنسور دلایل مختلفی می تواند داشته باشد.

نحوه عملکرد سنسور رول باز کن و رول جمع کن دقیقا برعکس هم میباشد به این صورت که سنسور ول باز کن وقتی مدیا را نمیبیند به موتور فرمان کار کردن میدهد و سنسور رول جمع کن وقتی مدیا را میبیند به موتور فرمان حرکت میدهد ، به همین خاطر در زمان تعویض سنسور معیوب با سنسور نو میبایست به نوع آن دقت کرد .

 در برخی دستگاهها و بیشتر در دستگاههای چاپ سابلیمیشن سیستم رول جمع کن بصورت کلاچی هست و نیازبه سنسور ندارد .
الف) به هم خوردن تنظیم قرارگیری سنسور 
ب) کاهش حساسیت سنسور 
ج) سوختن و خرابی کامل سنسور
برای تنظیم میزان حساسیت سنسور، کافی است پیچ کناری سنسور را بر اساس حساسیت مورد نظر در نقطه MAX یا MIN تنظیم کنیم. برای جابجایی دستگاه با جرثقیل باید مراقب سنسور باشید که فشار بر روی آن وارد نشود و دچار آسیب نگردد.

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید، لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید
captcha


دستگاه چاپدستگاه چاپ جوهر چاپجوهر چاپ کلندر و پرسکلندر و پرس رول و مدیای چاپرول و مدیای چاپ قطعات یدکیقطعات یدکی دستگاه کارکردهدستگاه کارکرده