چاپ پارچه توسط روش سابلیمیشن به عنوان سبک جدیدی از طراحی های چاپ محسوب می شود که با استفاده از دستگاه های چاپ سابلیمیشن انجام می شود. علاوه بر پارچه، چاپ سابلیمیشن یکی از پرطرفدارترین روش های چاپ می باشد که در دنیای هدایای شخصی مورد توجه قرار گرفته است. به دلیل وجو طیف وسیعی از مزایای چاپ سابلیمیشن، آن را به انتخابی عالی برای ایجاد هدایای سفارشی و چاپ پارچه با کیفیت تبدیل می کند.


چاپ سابلیمیشن چگونه انجام می شود؟

چاپ سابلیمیشن یک انتخاب محبوب برای چاپ روی تی شرت و سایر لباسهاست زیرا می توان آن را به سرعت و به راحتی و با حداقل تجهیزات مورد نیاز انجام داد. روش کار به این صورت است که ابتدا طرح مورد نظر روی کاغذ سابلیمیشن و توسط جوهر سابلیمیشن چاپ می شود، بنابراین این روش چاپ غیرمستقیم می باشد. سپس با قرارگیری پارچه یا لباس در دستگاه چاپ، با استفاده از پرس و اتوی حرارتی و یا کلندر های صنعتی رول به رول رنگ کاغذ به متریال مورد نظر منتقل می شود. با گرمای دستگاه پرس، منافذ پارچه باز شده و جوهرهای روی کاغذ تبدیل به گاز می شوند، سپس هنگامی که جوهر پارچه را لمس می کند خنک شده و به حالت جامد باز می گردد و  در تار و پود پارچه جذب می شود که اثر دائمی دارد.

لازم به ذکر است که انجام چاپ سابلیمیشن توسط دستگاه های چاپ بدین گونه می باشد که با روش تصعید ، امکان چاپ تصاویر را بر روی اجسام فراهم می سازد. کاغذ های چاپ سابلیمیشن به صورت یکبار مصرف میباشند و پس از یکبار انتقال رنگ مجدداً قابل استفاده نیستند. چاپ سابلیمیشن روی محصولاتی قابل انجام است که یا پلی استر باشند یا دارای پوشش مبتنی بر پلی استر باشد. در این روش از جوهر مخصوص سابلیمیشن ، به کار برده می شود، کیفیت جوهر چاپ نقش بسیار مهمی در خوشرنگی و زیبایی چاپ، ماندگاری آن پس از شستشو و همچنین تیرگی خالص رنگ مشکی دارد.


مزایای چاپ سابلیمیشن


خرید دستگاه چاپ سابلیمیشن

چاپ سابلیمیشن با دوام و ماندگار است و تقریبا نتیجه چاپ آن دائمیست و با شستشو از بین نمیرود چون از جوهر سابلیمیشن بهره گرفته می شود که پس از حرارت دیدن به داخل متریال منتقل می شود و تثبیت می گردد. ضمن آنکه پیش از اجرای چاپ سابلیمیشن بر روی اجسام، با استفاده از عملیات کوتینگ، بستر چاپ را آماده سازی می کنند، تا بدین وسیله کیفیت ماندگاری جوهر بر روی اشیاء افزایش پیدا کند؛ البته برای چاپ پارچه های الیاف مصنوعی نیازی به هیچ گونه کوتینگی پیش از انتقال رنگ نیست.

در حال حاضر امکان خرید و فروش دستگاه چاپ سابلیمیشن برای چاپ بر روی انواع پارچه ( از لباس راحتی و ورزشی گرفته تا روتختی و پارچه مبلی) چوب ، لیوان، سنگ، قاب موبایل، انواع اکسسوری، لوازم اتحریر و غیره فراهم می باشد. در نتیجه می توانید انواع محصولات چاپی را که بر روی اشیاء مختلف چاپ می شوند را در دسترس مشتریان خود قرار دهید. همچنین این امکان فراهم می باشد که افرادی که تمایل به دادن هدیه ای خاص دارند، از این ترفند تبلیغاتی استفاده نمایند و مناسب ترین هدیه را با چاپ طرحی سفارشی با ماندگاری بالا تهیه نمایند.


مزایای چاپ سابلیمیشن

استفاده از دستگاه چاپ سابلیمیشن، امکان چاپ تصاویر مختلف بر روی پلاستیک، سرامیک، شیشه و سنگ هم فراهم می باشد، ضمن آنکه امکان چاپ بر روی پارچه، کاشی و سرامیک و چوب نیز وجود دارد. امروزه با استفاده از دستگاه چاپ سابلیمیشن، میتوانید بر تنوع محصولات تبلیغاتی بیفزایند و هزینه های چاپ نیز مقرون به صرفه تر شده اند، که در راستای آن انتخاب برای مشتریان نیز ساده تر از گذشته شده است. مهمترین مزایای چاپ سابلیمیشن عبارتند از:

1-      دوام بالای چاپ سابلیمیشن

فرآیند منحصر به فرد چاپ سابلیمیشن طرح چاپی را با بستر چاپ یکی می کند، این بدان معناست که پس از چاپ، هیچ ترک خوردگی، محو شدن یا بدتر شدن تصویر رخ نخواهد داد. پوشاکی که چاپ سابلیمیشن روی آنها انجام شده، طرح چاپی بعد از شستشو محو نخواهد شد و برای سایر متریال نیز اگر خود ماده پایه بتواند در برابر ماده تمیزکننده یا شرایط محیط مقاومت کند، چاپ سابلیمیشن ظاهر اصلی خود را حفظ خواهد کرد.

2-      تطبیق پذیری با مدیای چاپ

با افزایش محبوبیت فرآیند چاپ سابلیمیشن، می توان از آن روی تعداد بیشتری از مواد چاپ کرد. از دمپایی های سفارشی، یونیفرم ها و جوراب ها گرفته تا تابلوهای بزرگ در فضای باز و وسایل تزئینی منزل، چاپ سابلیمیشن پتانسیل تقریباً نامحدودی دارد. چاپ سابلیمیشن همچنین امکانات نامحدودی را برای سفارشی سازی و شخصی سازی ارائه می دهدپ، می توانید نام، عکس، لوگو، نقل قول و هر عنصر طراحی دیگری را روی هر آنچه که بخواهید چاپ کنید.

3-      عدم محدودیت در تیراژ چاپ

هنگامی که تصویر در یک برنامه طراحی گرافیکی تنظیم می شود، می توان آن را به راحتی برای مقادیر بالا یا فقط برای یک بار با استفاده از دستگاه چاپ سابلیمیشن، چاپ کرد. در واقع می توان گفت یکی از مزایای چاپ سابلیمیشن این است که قابلیت سفارش از یک عدد تا تعداد خیلی بالا را دارد که در هر صورت هزینه های چاپی با توجه به کیفیت نتیجه بسیار مقرون به صرفه هستند.


مزیت های چاپ سابلیمیشن


4-      سهولت استفاده از چاپ سابلیمیشن

از آنجایی که چاپ سابلیمیشن در سال های اخیر رواج بیشتری یافته است، تجهیزات تولید، تنوع محصول و تناسب قیمت به طور قابل توجهی افزایش یافته است. اقلام چاپی که زمانی نیاز به هزینه های زیادی برای راه اندازی اولیه داشتند، اکنون با خرید یکباره دستگاه چاپ سابلیمیشن و مواد مصرفی قابل دستیابی هستند، این بدان معناست که اکنون می توان پارچه هایی با پوشش کامل رنگی، حتی روی درزها را به سادگی به دست آورد. با نگهداری صحیح و تمیزکردن دستگاه چاپ سابلیمیشن و همچنین تسلط بر تحوه کار دستگاه و استفاده از مواد  مصرفی می توانید علاوه بر کاهش مشکلات احتمالی در هزینه های خود نیز صرفه جویی کنید.

5-      سرعت بالای چاپ سابلیمیشن

روند انجام چاپ سابلیمیشن نسبتا سریع است که آن را برای زمان های فشرده مناسب می کند، پس از آماده شدن طرح، زمان چاپ و خشک شدن به طور قابل توجهی کمتر از سایر روش های چاپ است. این به شما امکان می دهد هدایای شخصی سازی شده را به سرعت و کارآمد ایجاد کنید و از تحویل به موقع و بدون کاهش کیفیت اطمینان حاصل کنید.


قیمت دستگاه چاپ سابلیمیشن

قیمت دستگاه چاپ سابلیمیشن و همچنین قیمت سایر دستگاه های چاپ به میزان امکانات دستگاه انتخابی و همچنین برند دستگاه بستگی دارد. در حال حاضر انواع دستگاه چاپ سابلیمیشن با تعداد متفاوتی از هدهای اپسون ژاپن عرضه می شوند که تعداد هد به کار رفته در دستگاه، بر روی قیمت خرید و سرعت فرآیند چاپ تأثیر گذار می باشد. بنابراین متناسب با توان مالی خود و میزان متراژ چاپ مورد نیاز روزانه خود، می توانید مناسب ترین نوع دستگاه چاپ سابلیمیشن را از میان دستگاه های چاپ ارائه شده توسط فرارنگ خریداری نمائید.

شرکت فرارنگ تبلیغ، از آغاز فعالیت خود در حوزۀ فروش انواع دستگاه های چاپ دیجیتال از جمله دستگاه های چاپ سابلیمیشن فعالیت می کند و توانسته از مزایای دستگاه چاپ سابلیمیشن استفاده نماید و اجرای چاپ سابلیمیشن بر روی اشیا را فراهم آورد. همچنین فرارنگ تبلیغ نماینده انحصاری فروش و خدمات پس از فروش دستگاه های چاپ سابلیمیشن و کلندر های صنعتی می باشد که فروش اقساطی این دستگاه ها هم همواره در برنامه های این شرکت بوده است.


روشهای چاپ عکس روی تیشرت و لباس
روشهای چاپ عکس روی تیشرت و لباس
روشهای مرسوم چاپ تیشرت چند دسته کلی میباشند همانند : چاپ سیلک ، چاپ به روش برش ، چاپ سابلیمیشن ، چاپ مستقیم روی تیشرت DTG و جدیدترین روش مورد استفاده در همه دنیا روش چاپ DTF میباشد
چاپ افست چیست؟
چاپ افست چیست؟
نوعی از چاپ که نوشته و عکس را بر سطح لاستیکی یک استوانه (سیلندر) گردان بر می گرداند و سپس آن را با فشار استوانه دیگر روی کاغذ چاپ می ‌کنند. ماشین معمولی چاپ افست دارای سه استوانه ‌است. در چاپ افست نخست آن چه را که باید چاپ شود بر روی صفحه ‌ای
همه چیز در مورد چاپ پوستر كاغذ دیواری
همه چیز در مورد چاپ پوستر كاغذ دیواری
در این مبحث در مورد چاپ كاغذ ديواري و يا اصطلاحي كه در ايران به آن بيشتر چاپ پوستر گفته ميشود مطالبي را به زبان ساده بيان ميكنيم كه اميدواريم براي همكاران عزيز در بخش چاپ
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید، لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید
captcha


دستگاه چاپدستگاه چاپ جوهر چاپجوهر چاپ کلندر و پرسکلندر و پرس رول و مدیای چاپرول و مدیای چاپ قطعات یدکیقطعات یدکی دستگاه کارکردهدستگاه کارکرده