ریل دستگاه چاپ

ریل دستگاه :

 ریل دستگاه نیز حساسیت بالایی دارد. ریل بر روی بیم سوار می شود و معمولا از جنس و بسیار خوب و با کیفیت تهیه می گردد. اگر جنس ریل ناخالصی داشته باشد، در محیط های مرطوب، دچار زنگ زدگی شده و باعث خرابی واگن ها می شود. اگر کرییج نتواند به خوبی روی ریل حرکت کند چاپ خراب خواهد شد.تنظیم ریل دستگاه بسیار مهم است. اگر ارتفاع ریل تنظیم نباشد و به مقدار کمی بالا یا پایین باشد، ارتفاع کرییج متفاوت شده و موجب تار شدن چاپ می گردد.اگر از ریل به درستی نگهداری شود کمتر دچار مشکل خواهد شد. بهتر است هر هفته ریل را با یک دستمال پارچه ای، تمیز کنید و هر ۲۰ سانت روغن هیدرولیک و یا گیریس نسوز بگذارید .همچنین با یک دستمال زیر ریل را هم روغن بزنید. وقتی کرییج چندبار روی ریل حرکت کند باعث می شود روغن روی تمام سطح ریل پخش شود و حرکت کرییج روی ریل بسیار روان شده و صدا ندهد.

از جمله با کیفیترین و معروفترین برندهای ریل و اسلایدر ، مارک HiWin میباشد .

اسلایدر : 

اسلایدر در واقع اتصال دهنده کریج و ریل دستگاه میباشد ، به این صورت که اسلایدر روی ریل ( ریل داخل شیار اسلایدر قرار میگیرد ) قرار میگیرد و کریج به آن پیچ میگردد ، اسلایدر ها داراری یک یا چند ردیف ساچمه فلزی میباشند که باعث حرکت روان و بدون سایش کریج روی ریل میگردد .

اسلایدر ها معمولا با اعدادی مثل 10 ، 15 ، 25 و ... نامگذاری میگردند که نشان دهنده اندازه شیار داخل آن میباشد . بسته به وزن کریج و تعداد ریلهای دستگاه چاپ ، از یک تا 6 عدد اسلایدر برای نصب کریج روی دستگاه استفاده میگردد . اسلایدرها بر خلاف ظاهر ساده شان قطعه گران قیمت و حساسی در دستگاههای چاپ میباشند .

برای افزایش عمر اسلایدر ها و همچنین کارکرد بی صدا و روان دستگاه چاپ بنر یا سابلیمیشن ، میبایست هر چند وقت یکبار از محل تعبیه شده کنار اسلایدر با پمپ ، به داخل آن گریس تزریق کرد .

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید، لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید
captcha


دستگاه چاپدستگاه چاپ جوهر چاپجوهر چاپ کلندر و پرسکلندر و پرس رول و مدیای چاپرول و مدیای چاپ قطعات یدکیقطعات یدکی دستگاه کارکردهدستگاه کارکرده