یکی از جدیدترین دستگاه های چاپ که تحول بسیاری به خصوص در چاپ پارچه ایجاد کرده، دستگاه چاپ سابلیمیشن می باشد؛ ویژگی هایی همچون روش کار ساده، دوام بالا در مقابل شستشو بعد از چاپ، مقرون به صرفه بودن و در دسترس بودن لوازم جانبی و مواد اولیه باعث محبوبیت بی اندازه این دستگاه چاپ در بین کاربران حوزه های مختلف شده است. دستگاه های چاپ سابلیمیشن صنعتی در عرض های مختلفی حتی بیشتر از 3 متر موجود هستند که تمام کاربران صنف چاپ پارچه اعم از چاپ شال و روسری، چاپ پارچه های رولی و طاقه، چاپ انواع پرده و مخمل، چاپ پارچه های مبلی، چاپ کالای خواب و روتختی / چاپ تیشرت و لباس و ... را پوشش می دهند.


دستگاه چاپ سابلیمیشن چیست و چگونه کار می کند؟

در واقع کلمه سابلیمیشن sublimation به معنای تصعید، تغییر حالت شیمیایی جامد به گاز، است و قطعا نام گذاری این نوع دستگاه چاپ به این اسم بی دلیل نیست. دستگاه چاپ سابلیمیشن دستگاهیست که جوهر جامد (در ظاهر جوهر سابلیمیشن مایع بوده ولی در واقع دانه های رنگ بصورت ذرات جامد در آن معلق است) را به گاز تبدیل کرده که در لابه لای تار و پود پارچه نفوذ کرده و بلافاصله خشک می شود، بر خلاف سایر دستگاه های چاپ در این روش پاشش جوهر اتفاق نمی افتد. سابلیمیشن به روش چاپ توسط این دستگاه اشاره دارد که امکان چاپ هر طرح دلخواه را روی انواع پارچه با کیفیت بالا فراهم می کند. روش کار دستگاه چاپ سابلیمیشن به این صورت است که در ابتدا طرح مورد نظر بر روی کاغذ سابلیمیشن چاپ می شود، این کاغذ تنها نقش یک انتقال دهنده طرح را دارد و یک بار مصرف می باشد. سپس گرمای دستگاه چاپ منافذ پارچه را باز کرده و همزمان جوهر سابلیمیشن به گاز تبدیل می شود، سپس با ورود فشار دستگاه، جوهری که به حالت گاز درآمده به داخل پارچه نفوذ کرده و با آن ترکیب می شود. به این صورت طرح مورد نظر با کیفیت بالا بر روی پارچه نقش می بندد که به دلیل نفوذ به داخل بافت پارچه دوام و ماندگاری بسیار بالایی در مقابل سایش و شستشو دارد.


ویژگی های دستگاه چاپ سابلیمیشن خوب

هر دستگاه چاپی به قطعات و بخش های مختلفی برای تکمیل فرآیند چاپ خود نیاز دارد که عملکرد دستگاه چاپ سابلیمیشن نیز تحت تاثیر جوهر و کاغذ انتقال می باشد؛ هر کدام از این قطعات می توانند کیفیت نتیجه چاپ شده را بهتر کنند؛ البته فرآیند پروفایل سازی هم نقش بسیار بالایی در خوشرنگ بودن چاپ و کم تر مصرف شدن جوهر دارد. جوهر مورد استفاده باید جوهر سابلیمیشن و سازگار با حرارت این نوع دستگاه چاپ باشد و کاغذ سابلیمیشن نیز باید شامل پوشش های مشخصی باشد تا جوهر را تا زمان انتقال به پارچه حفظ کند. یکی از مهمترین بخش های هر دستگاه چاپی، هد دستگاه می باشد که باید هدهای مخصوص دستگاه چاپ سابلیمیشن بوده و از دقت بالایی برخوردار باشد زیرا در غیر اینصورت کیفیت چاپ انجام شده پایین خواهد آمد و همچنین هزینه های چاپ به دلیل مستهلک شدن زودتر از موعد هد بالا میرود.


دستگاه چاپ پارچه


راهنمای خرید دستگاه چاپ سابلیمیشن

دستگاه های چاپ ممکن است چندان پیچیده به نظر نرسند زیرا کار با آنها نیاز به تخصص خاصی ندارد، اما برای خرید دستگاه چاپ سابلیمیشن باید با اصول اولیه مربوط به نوع چاپ، روند کار دستگاه و مواد اولیه مرتبط آشنایی کامل داشته باشید. کسی که قصد دارد با خرید دستگاه چاپ سابلیمیشن و چاپ بر روی پارچه و تیشرت کسب درآمد کند باید بتواند کاغذ سابلیمیشن و جوهر چاپ سابلیمیشن خوب را تشخیص دهد زیرا بسیاری از افراد به دلیل موجود نداشتن مواد اولیه مخصوص، موادی که موجود دارند مانند جوهای سالونت را به خریدار پیشنهاد می کنند که استفاده از آن می تواند نتیجه نامناسبی داشته و به مرور زمان به دستگاه چاپ و هد آن آسیب برساند.

همانطور که گفته شد انتخاب هد دستگاه چاپ سابلیمیشن نیز اهمیت بسیاری در کارکرد درست دستگاه و کیفیت نتیجه دارد، زیرا برای مشخص نبودن دانه های جوهر پاشیده شده روی پارچه باید از هدهایی با پیکولیتر پایین استفاده کرد. بهترین و با صرفه ترین هدهای چاپ برای دستگاه چاپ سابلیمیشن در بازار ایران هدهای اپسون ژاپن هستند که شامل مدل های 5113 ، 4720 و آخرین نسل هد اپسون ژاپن که i3200 میباشد که کیفیت بالایی را در رنج های مختلف قیمتی ارائه می کنند (این هد ها بر روی تمامی دستگاههای ارائه شده توسط شرکت فرارنگ تبلیغ نصب شده اند).

•         در حال حاضر بالاترین کیفیت چاپ سابلیمیشن در دنیا مربوط به هد اپسون i3200 میباشد.


عجله نکردن در خرید دستگاه چاپ سابلیمیشن

زمانی که قصد خرید دستگاه چاپ و شروع یک کسب و کار جدید را دارید، انگیزه بالا و شوور و شوق بسیار باعث می شود کمی عجله کنید و برخی نکات مهم را نادیده بگیرید. در زمان خرید دستگاه چاپ سابلیمیشن نیز میتواند این چنین باشد و افراد برای خرید آن اشتباهاتی کنند که بعد از گذشت مدتی متوجه آنها شوند. از آنجایی که گزینه های متنوعی برای خرید دستگاه چاپ سابلیمیشن وجود دارد، بررسی همه آنها ممکن است فرد را سردرگم کند، بنابراین باید در ابتدا انتخاب بین دستگاه های چاپ را با توجه به نیاز خود محدود کنید و بر اساس میزان کار مورد انتظار، کیفیت چاپ، بودجه، گارانتی و در اختیار داشتن امکانات جانبی بهترین دستگاه چاپ سابلیمیشن را بخرید.

شرکت فرارنگ تبلیغ با ارائه خدمات پس از فروش تخصصی و گارانتی طلائی فرارنگ، دستگاههای نصب شده خود را برای استفاده طولانی مدت تضمین می کند.


دستگاه چاپ سابلیمیشن


وجود تنوع در بین دستگاه های چاپ سابلیمیشن برای افرادی که بار اول است که در این حوزه ورود کرده اند، خبر خوبی نیست و ممکن است باعث گیج شدن آنها شود. علاوه بر این تبلیغات شرکت های مختلف برای جذب مشتری، کتمان کردن حقیقت در خصوص مواد اولیه مورد نیاز هر دستگاه و داشتن شرایط فروش اقساطی باعث تمایل افراد به خرید از این فروشندگان و چشم پوشی از برخی نکات می شود. در این شرایط انجام تحقیقات به صورت آنلاین، بررسی نظرات سایر خریداران و پیگیری شرایط استفاده از دستگاه چاپ سابلیمیشن انتخابی از طریق سایت شرکت تولید کننده می تواند از انجام اشتباه یا صرف هزینه زیاد جلوگیری کند.


قیمت دستگاه چاپ سابلیمیشن

قطعاً قیمت یکی از مهمترین عوامل موثر در خرید هر چیزی برای افراد می باشد؛ نمیتوان گفت که برای خرید دستگاه چاپ سابلیمیشن نباید قیمت آن را در نظر بگیرید، اما در صورتی که قصد دارید دستگاه چاپ پارچه ای بخرید که مدت ها بدون مشکل برایتان کار کند باید کیفیت را بالاتر از قیمت قرار دهید. در بین دستگاه های چاپ، هرچه دستگاه پیشرفته تر، قوی تر و انعطاف پذیرتر باشد مطمئناً قیمت بالاتری خواهد داشت، بنابراین زمانی که میخواهید اقدام به خرید دستگاه چاپ سابلیمیشن کنید باید در ابتدا بر اساس نیازتان ویژگی هایی که از یک دستگاه چاپ پارچه انتظار دارید را مشخص کنید و سپس در بین مشخصات فنی دستگاه های مختلف جستجو کرده تا قیمت حدودی دستگاه چاپ مناسبتان برآورد شود. در این مرحله می توانید بر اساس شرکت تولید کننده، داشتن یا نداشتن گارانتی و داشتن ویژگی های جانبی اضافی مانند رول بازکن و رول جمع کن، سنسورهای اخطار، سیستم باز کننده چروک و شستشوی اتوماتیک بین دستگاه های چاپ سابلیمیشن مشخص شده قیمت را ملاک انتخابتان قرار دهید.


شرکت فرارنگ در حال حاضر تنها شرکتیست که نماینده انحصاری و رسمی تمامی دستگاه های چاپ در حال فروش خود است و به همین دلیل قیمت های دستگاهها مطابق شرکت های سازنده میباشد و به همین دلیل تنها شرکتیست که لیست قیمت دستگاه های چاپ خود را بصورت شفاف و کتبی روی سایت قرارداده است.

تفاوت دستگاه چاپ Uv Roll با دستگاه چاپ Uv DTF چیست
تفاوت دستگاه چاپ Uv Roll با دستگاه چاپ Uv DTF چیست
ماشین‌های چاپ رول UV و ماشین‌های چاپ UV DTF (چاپ مستقیم روی فیلم ) هر دو نوع پرینترهای چاپ دیجیتال هستند که از جوهرهای قابل خشک شدن با UV برای چاپ استفاده می‌کنند. با این حال، چند تفاوت اساسی بین این دو وجود دارد:
اطلاعات کامل در مورد هدهای چاپ استار فایر آمریکایی
اطلاعات کامل در مورد هدهای چاپ استار فایر آمریکایی
بی تردید از تمامی کسانی که از پیشکسوتان صنعت چاپ فضای خارجی هستند زمانی که بپرسید اولین دستگاه چاپ بنر و فلکسی که شما داشته اید دارای چه نوع هدی بوده خواهند گفت هد اسپکترا
جوهرهای مورد استفاده در دستگاه های چاپ لارج فرمت
جوهرهای مورد استفاده در دستگاه های چاپ لارج فرمت
یکی از مهمترین مواد مصرفی چاپ که تاثیر بسیاری در کیفیت نتیجه دارد جوهر چاپ می باشد. پنج نوع اصلی از جوهرهای چاپ وجود دارد که در دستگاه های چاپ لارج فرمت استفاده می شود، اینکه کدام یک انتخاب مناسب تری است بستگی به محل استفاده از نتیجه چاپ شده دارد.
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید، لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید
captcha


دستگاه چاپدستگاه چاپ جوهر چاپجوهر چاپ کلندر و پرسکلندر و پرس رول و مدیای چاپرول و مدیای چاپ قطعات یدکیقطعات یدکی دستگاه کارکردهدستگاه کارکرده